ЗМІ: Посол України у Чехії хотів викупити з в'язниці екс-радника Януковича

Українське посольство в Чехії намагалося визволити з в’язниці особу, яку звинувачено у співпраці із терористами
Depo.Влада
10 лютого 2016 12:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє чеське видання MF DNES, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

Йдеться про Аліхо Файада, якого було арештовано у Празі у квітні 2014 року.

Його екстрадиції вимагали США – згідно з їхнім звинуваченням, Файад разом із двома іншими чоловіками намагався продати кокаїн та зброю агентам Національного бюро по контролю за незаконним оборотом наркотиків, які працювали під легендою членів колумбійської терористичної організації FARC.

За даними видання, Файад має український паспорт та навіть був радником Віктора Януковича. Чеське видання припускає, що причиною вимоги екстрадиції міг бути інтерес США щодо незаконної торгівлі зброєю в Україні.

Видання зазначає, що посол України в Чехії Борис Зайчук у 2014 році намагався визволити Файада з в’язниці, пропонуючи грошову заставу. Цитується його лист до тодішнього міністра юстиції Чехії, написаний "через місяць після арешту Файада". У ньому дипломат цікавився розміром застави, запевняючи, що Файад не здійснював ніяких злочинів.

Варто зазначити, що минулого тижня чеський суд прийняв рішення відмовити США в екстрадицій Файада. Наразі Файад виїхав до Бейруту, де, за неперевіреними даними, його було знову заарештовано.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада