Конституційний суд дозволив вибори 21 липня

Конституційний суд начебто дозволив розпустити Верховну Раду

Про це повідомляють одразу два джерела – "Укрінформ" та "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua.

За інформацією ЗМІ, Конституційний суд України провів засідання, на якому розглянув законність розпуску Президентом України Володимиром Зеленським, Верховної Ради. Суд таки дозволив розпустити Верховну Раду восьмого скликання.

Конституційний суд не знайшов порушень в указі президента про розпуск Верховної Ради. Рішення вступає у дію одразу з моменту оголошення.

Як повідомляє Страна.uа, на засіданні були присутні всі 17 суддів. З них 11 проголосували за визнання указу конституційним. 5 проти. Один утримався.

За визнання указу неконституційним виступали судді, які орієнтуються на фракцію "Народного фронту" - Сас, Мельник, Сліденко, Мойсик.

Мельник вчора роздав проект рішення, в якому указ оголошувався неконституційним. У той же час у доповідача у справі судді Кривенка була абсолютно протилежна позиція. У підсумку, більшість суддів саме її і підтримали - указ визнали конституційним.

Нагадаємо, 20 травня президент України Володимир Зеленський склав присягу і став шостим президентом України.

Також він заявив, що розпускає Верховну Раду.

Зеленський зауважив, що головним аргументом для розпуску Ради є дуже низька довіра громадян до цієї інституції.

21 травня на сайті президента з'явився указ про дострокове припинення повноважень Ради.

Верховний суд відмовився розглядати позов щодо указу Зеленського про розпуск Ради.

22 травня народні депутати парламенту збирали підписи на подання до КСУ щодо узурпації влади новим президентом Володимиром Зеленським.

14 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що надав Конституційному суду заяви народних депутатів про вихід із коаліції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна