ЗМІ: Одеську прокуратуру очолить колишній генпрокурор Грузії

Новим прокурором Одеської області стане грузин, екс-генпрокурор Грузії Зураб Адеішвілі, а головним міліціонером Одеської області - генерал-майор міліції, заступник міністра МВС України Олексій Руденко
Depo.Влада
2 червня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua

Найближчим часом обидва будуть представлені на своїх посадах, передає "Преступности.НЕТ", яке посилається на достовірні джерела в Одеській обласній адміністрації та підтвердили джерела в Адміністрації президента України.

"Новопризначений голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі визначився з тими людьми, які разом з ним будуть боротися з корупцією в регіоні. Найближчим часом на посаду прокурора Одеської області буде призначений екс-генпрокурор Грузії, юрист, що вважається родоначальником реформи прокуратури в Грузії Зураб Адеішвілі. Змінять і начальника Головного управління МВС в Одеській області. Замість Івана Катеринчука, головним міліціонером Одеській області буде призначений нинішній заступник глави МВС, генерал-майор міліції Олексій Руденко", - повідомили співрозмовники видання.

Варто відзначити, що 43-річний Зураб Адеішвілі грузинський юрист і політичний діяч, який встиг побувати членом Ради Юстиції Грузії, головою парламентського комітету з юридичних питань, законодавства та адміністративної реформи. Після "революції троянд", в 2003 році зайняв пост міністра юстиції Грузії. У 2004 році був призначений міністром державної безпеки, а потім генеральним прокурором Грузії і пропрацював на цій посаді до січня 2008 року. У 2008 році навіть керував адміністрацією президента Грузії (Михайла Саакашвілі, - ред.), А з кінця 2008 по 2012 рік був міністром юстиції Грузії. Після поразки на виборах команди Саакашвілі в 2012 році, змушений був залишити Грузію. В даний момент на батьківщині оголошений в розшук.

Що ж стосується 46-річного генерал-майора міліції Олексія Руденка, то він - кандидат юридичних наук, почавши службу з посади оперуповноваженого управління карного розшуку ГУМВС України в місті Києві в 1994 році, дослужився до посади заступника начальника управління карного розшуку в столиці. Пізніше обіймав посади начальника управління карного розшуку ГУМВС в Київській області, першого заступника начальника ГУМВС в місті Києві. У 2010 році був звільнений з органів внутрішніх справ за власним бажанням. У 2014 році був відновлений і зайняв пост начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України, а 4 березня був призначений заступником Міністра внутрішніх справ України. Свого часу був нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Відзначимо, що в даний момент прокурором Одеської області є Роман Говда, а начальником ГУМВС Іван Катеринчук.

 

Мітки: Одеса