ЗМІ: "Нормандська четвірка" на зустрічі говоритиме про "Мінськ", а не про санкції

На зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" - Німеччини, Франції, України та Росії - не будуть обговорювати питання санкцій, говоритимуть лише про імплементацію Мінських угод
Depo.Влада
28 вересня 2016 08:57
ФОТО: depo.ua

Про це сказав представник МЗС Німеччини у розмові з журналістами у Берліні, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Співрозмовник зазначив, що санкції залишаються прив’язаними до виконання "Мінська", і ніякого запасного плану немає.

Він також не підтвердив, але і не спростував інформацію, що зустріч відбудеться на початку жовтня, як про це повідомляли ЗМІ.

"Немає плану "Б". Проблема "Мінська" в тому, що українці не готові до політичних кроків поки немає прогресу у безпеці, а Росія – навпаки, вимагає спочатку виборів. І ми намагаємося працювати з обома сторонами. Ми зараз намагаємося узгодити всі спірні питання на рівні робочих груп. Тільки у разі прогресу є сенс збирати зустріч на найвищому рівні", - сказав він.

Співрозмовник також відзначив, що зараз триває робота над створенням "дорожньої карти" для забезпечення необхідних умов безпеки, щоб можливо було провести вибори і відправити туди спостерігачів.

"Санкції прив’язані до "Мінська", але для повного виконання треба багато зусиль. Якщо буде певний прогрес, ми повинні дати європейський сигнал, що готові почати дискусію щодо поступового пом’якшення (санкцій, - ред.). Але "Мінськ" не виконується, тому немає про що зараз дискутувати", - підкреслив він.

Нагадаємо, 20 вересня президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель заявили, що ініціювали проведення зустрічі "нормандської четвірки" "найближчим часом". 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада