ЗМІ: Мер Ірпеня ухилявся від податків з продажу десятків квартир (ВІДЕО)

Мер Володимир Карплюк за рік продав десятки квартир за схемою, яка могла дозволити йому не заплатити податків на сотні тисяч гривень
Depo.Влада
12 червня 2015 23:56
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у програмі "Схеми" - спільному проекті Радіо Свобода і Першого Суспільного телеканалу, передає depo.ua.

Ім'я Ірпінського голови Володимира Карплюка стало відоме загалу після новини про його 67 квартир, зареєстрованих в декларації про доходи за 2013 рік. Вже наступного року квартир у Карплюка значно поменшало, їх залишилося 23. Решту, розказує мер, він продав, як чесний бізнесмен.

"67 квартир зареєстровані в 2013 році - це результат моєї підприємницької діяльності до того моменту, як я став міським головою. Я показав цю декларацію, щоб територіальна громада знала, що балотується чесна людина, якій нема чого приховувати, в якої є доходи", - пояснює Карплюк програмі "Схеми".

З його біографії не дуже зрозуміло, про яку підприємницьку діяльність йдеться. бо перед мерською посадою в офіційній біографії - порожні 3 роки.

До того, з 2010 до 2011 року, Карплюк працював заступником Бучанського міського голови, колишнього регіонала Анатолія Федорука. Численні журналістські розслідування показували, що Карплюк у той час міг зловживати службовим становищем, розкрадати дорогу землю у сосновомі лісі навколо Києва.

Умовно схема працювала так. Місцева рада на одному клаптику землі видає ділянки людям під приватне житлове будівництво, або ж під сади, городи чи інше господарство. Вони одразу продають її за безцінь або передають в управління зацікавленим особам. А ті уже розпоряджаються нею на свій розсуд. Наприклад, всупереч цільовому призначенню, зводять багатоквартирні будинки.

Втім, після всіх викриттів Володимира Карплюка до відповідальності не притянгули. Та ми знайшли ще один факт. Ми виявили, що всю схему з оформленням 67 квартир на себе Володимир Карплюк міг провернути заради ухилення від сплати податків.

З'ясували, що частина квартир мера перебуває у його ж житлових комплексах. Точніше, у комплексах, побудованих "Будрегіонінвестом" - компанії, яку заснувала дружина Карплюка Лариса та його кума, Людмила Федорук. Вона ж - дружина мера сусідньої Бучі, колишнього роботодавця Карплюка. Більш того, компанія зареєстрована за домашньою адресою Карплюка.

Приміром, 7 квартир, оформлених на Володимира Карплюка, знайшов голова ОСББ "Буча-Квартал" у своєму житловому комплексі. Розповідає, дізнався про них випадково - з платіжок.

"Коли я розносив платіжки ОСББ, я бачив у поштових скриньках платіжки за електроенергію, на яких були вказані прізвища власників. Я бачив, що деякі квартири належать Володимиру Карплюку. Більшість - порожні, вони стоять на продаж, деякі здаються, в деяких живуть люди", - розповідає голова правління ОСББ "Буча-Квартал" Михайло Козак.

Ще один мальовничий клаптик землі посеред соснового лісу розташований з іншого боку Бучі. Це - елітний житловий комплекс із відповідною назвою - "Річ Таун» - "Багате місто".

І тут місцеві мешканці знайшли 38 квартир Володимира Карплюка і нежитлові підвальні приміщення, зареєстровані на нього. Будувала цей квартал та ж компанія "Будрегіонінвест". А Карплюк давав землю під дану забудову, яку він отримував від підставних осіб з іншим цільовим призначенням.

"Значна частина тієї землі - категорія для особистого селянського господарства. І вона не передбачена ні в якому разі під забудову", - пояснює голова громадської організації "Народна воля" Віктор Бархоленко.

Згідно з договором про спільну діяльність у будівництві житла, який отримала редакція "Схем", профінансувало будівництво однієї з черг комплексу "Річ таун" - а це 64 млн гривень - саме ж ТОВ "Будрегіонінвест". А землю під забудову, яку надав Карплюк, оцінили у майже 42 млн. Тобто 39% від усіх вкладених у будівництво фінансів. Таким чином, Володимир Карплюк забезпечив собі у кількох будинках ЖК "Річ Таун" у майбутньому майже 40% площ. Після добудови ці квартири для продажу опинилися у власності Карплюка.