ЗМІ дізналися, де і як працює Тупицький

Нині голова Конституційного Суду України (КСУ) Олександр Тупицький виконує службові обов’язки в режимі дистанційної роботи, оскільки співробітники Управління державної охорони (УДО) не пускають його на робоче місце у приміщення суду

Про це йдеться у відповіді КСУ на інформаційний запит "Укрінформу", передає Depo.ua.

Уточнюється, що на період дії карантинних обмежень в Україні, в КСУ запроваджено можливість виконувати службові обов’язки в режимі дистанційної роботи.

Зазначається також, що указ президента Володимира Зеленського щодо відсторонення Тупицького від посади судді в КСУ не позбавляє його статусу судді КСУ.

"З огляду на законодавчо передбачену процедуру обрання голови Суду, згаданий указ президента України не має наслідком відсторонення Тупицького О.М. від посади голови Конституційного Суду України", – йдеться у документі.

Отже, виконання головою КСУ не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав і передбачає оплату праці в повному обсязі та в строки, визначені законодавством України.

Нагадаємо, раніше в УДО прокоментували недопуск Тупицького до КСУ.

Також ЗМІ повідомляли, що Тупицький виконує службові обов’язки в режимі дистанційної роботи, оскільки співробітники Управління державної охорони (УДО) не пускають його на робоче місце у приміщення суду.

Довідка: 29 грудня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного Суду України (КСУ) Олександра Тупицького від посади судді КСУ.

Згідно з повідомленням прес-служби Зеленського, таке рішення він ухвалив "після отримання та опрацювання фахівцями Офісу президента клопотання Офісу генерального прокурора".

До дого прокуратура повідомляла, що Тупицький підозрюється у вчиненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також у наданні завідомо неправдивих свідчень. Йшлося про справу приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

5 січня 2021 року судді КСУ провели збори й ухвалили заяву про неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції, що може призвести до блокування роботи КСУ.

19 січня стало відомо, що Управління державної охорони (УДО) не допустило Тупицького до будівлі КСУ відповідно до запиту Державного бюро розслідувань (ДБР).

Водночас у ДБР заявили, що Тупицький перешкоджає розслідувати провадження щодо нього.

Сам Тупицький викликав на місце подій правоохоронців через перешкоджання виконанню ним службових обов’язків.

1 лютого стало відомо, що до Верховного Суду надійшов позов Тупицького. В ньому він оскаржує указ президента щодо відсторонення від посади.

3 лютого Верховний Суд відмовився відкривати провадження щодо відсторонення глави КСУ.

Читайте також: Зеленський проти Тупицького: Чому у війні Банкової з КСУ не переможе ніхто

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme