ЗМІ: Держслужбовець Тищенко, яка повертає активи Януковича, має будинки у Франції та Британії (ФОТО)

Керівник Управління з повернення активів, набутих корупційним шляхом, Олена Тищенко володіє віллою у Франції та розкішним будинком у Британії вартістю 5,4 мільйона фунтів
Depo.Влада
10 вересня 2015 20:15
ФОТО: depo.ua
ЗМІ: Держслужбовець Тищенко, яка повертає активи Януковича, має будинки у Франції та Британії (ФОТО)
ЗМІ: Держслужбовець Тищенко, яка повертає активи Януковича, має будинки у Франції та Британії (ФОТО)

Про це повідомляє програма "Схеми", передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Управління було створене у липні при Міністерстві внутрішніх справ, щоб пришвидшити повернення закордонного майна режиму Віктора Януковича. Але закордонні маєтки самої Тищенко не відображені чітко у її декларації.

Тищенко розлучена зі своїм колишнім чоловіком бізнесменом Сергієм Тищенком, але станом на 7 вересня 2015 року вони залишаються бізнес-партнерами.

Згідно з випискою з відкритого реєстру нерухомості у Франції, колишнє подружжя володіє маєтком через фірму SCI DU GRAND CHENE.

ЗМІ: Держслужбовець Тищенко, яка повертає активи Януковича, має будинки у Франції та Британії (ФОТО) - фото 1

Цей же документ показує, що Олена Тищенко, Баранова у дівоцтві, та Сергій Тищенко мають спільну адресу реєстрації у Великій Британії. Вілла вартістю 5 мільйонів 400 тисяч фунтів стерлінгів розташована в районі Вейбрідж.

ЗМІ: Держслужбовець Тищенко, яка повертає активи Януковича, має будинки у Франції та Британії (ФОТО) - фото 2

За інформацією агенції Curchods, ціни на нерухоме майно в цьому районі Британії становлять від 7 до 20 мільйонів фунтів стерлінгів за будинок. Розкішні будинки "ховаються" у лісі, вулиць як таких немає, хіба що просіки, головну дорогу перегороджує шлагбаум, на якому зазначено, що далі дорогу закрито для всіх, хто не мешкає у цьому районі (St George's Hill) або не є членом місцевого ґольф-клубу.

ЗМІ: Держслужбовець Тищенко, яка повертає активи Януковича, має будинки у Франції та Британії (ФОТО) - фото 3

У розпорядженні редакції програми "Схеми" є три останні декларації про доходи та майно Олени Тищенко. Документи заповнені з проміжком у три місяці з різною інформацією про закордонне нерухоме майно, земельні ділянки та мільйонні доходи. Але сама Тищенко, яка є юристом за освітою, говорить, що різниця виникла просто через самі бланки декларацій.

"Просто насправді ці декларації розроблені так дивно. У Верховній Раді запитуєш: а вказувати закордонне майно? Ні, не треба, як ми це перевіримо? Добре, не треба - то тримайте", - пояснила журналістам "Схем" Олена Тищенко.

Вона також стверджує, що свої земельні ділянки декларувала в 2014 році, коли оформлялася в Адміністрацію Президента.

І Олена Тищенко, і її колишній чоловік Сергій Тищенко неодноразово були фігурантами антикорупційних журналістських розслідувань як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, через те, що конфісковані нафтопродукти Сергія Курченка були реалізовані приватним компаніям Сергія Тищенка за заниженою ціною, держава могла втратити 250 мільйонів гривень.

Олена Тищенко тісно вплетена у скандальну справу казахського опозиціонера-мільйонера Мухтара Аблязова. Його звинувачують у шахрайстві зі збитками для Казахстану у розмірі понад 6 мільярдів доларів. У Лондоні тривають судові процеси, у яких фігурує і Олена Тищенко.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров не вказав у декларації за 2014 рік доходи від бізнесу своєї дружини Катерини Глімбовської.

Крім того, за даними екс-заступника Насірова по ДФС Костянтина Лікарчука, Насірову також належить квартира у Лондоні. Витяг з Лондонського реєстру власності Лікарчук розмістив на своїй сторінці у Facebook.

Сьогодні консьєрж будинку на вул. Лаймхарбор у Лондоні підтвердив журналістам, що Насіров дійсно є власником однієї з квартир.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua