ЗМІ: Абромавичус і його екс-заступник незаконно призначили Костюка директором "Електроважмашу"

Керівник Мінекономрозвитку Айварас Абромавичус і його колишній заступник Руслан Корж кілька разів порушили процедуру при призначенні Дмитра Костюка директором ДП "Електроважмаш" (Харків)

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на "Главком".

Зазначається, що все почалося із серпня 2015 року, коли МЕРТ своїм наказом звільнило директора "Електроважмашу" Володимира Глушакова через нібито 1,6 млн доларів недоотриманого прибутку.

Глушаков, у свою чергу, ініціював перевірку на заводі з боку Державної фіскальної служби, яка не виявила таких порушень.

"Звільнений директор заводу, строк трудового контракту якого минає лише в 2018 році, звернувся з позовом у Печерський районний суд Києва з вимогою відновити його на посаді. Суд, визнавши звільнення незаконним (один із найбільш яскравих фактів - звільнення було проведено 27 серпня, а документи, на підставі які МЕРТ прийняло це рішення, датовані 28 серпня), ухвалив повернути Глушакова на посаду (судове рішення від 15.10.2015 у справі №757/32347/15-ц). Міністерство було змушено відновити повноваження Володимира Глушакова. Але при цьому відомство Айвараса Абромавичуса вирішило продовжити боротьбу, і того ж дня - 5 листопада 2015 року - знову звільнило відновленого на посаді директора", - сказано у статті.

Але МЕРТ звільнило Глушакова вдруге за нібито порушення при здійсненні розрахунків в іноземній валюті, через що завод втратив 2,67 млн гривень. Глушаков подав позов в Окружний адміністративний суд Києва й той призупинив наказ МЕРТ про звільнення директора ДП "Електроважмаш".

"15 грудня 2015 року наказ МЕРТ було скасовано, а Глушаков знову відновлений на посаді директора заводу й внесений в ЄДРПОУ як керівник підприємства. 19 січня 2016 року міністр економічного розвитку й торгівлі Айварас Абромавичус видав новий наказ, яким скасував свій наказ про поновлення Глушакова на посаді після першого незаконного звільнення, хоча цей наказ уже був виконаний", - зазначається в публікації.

"Також незрозуміло, на яких підставах МЕРТ 8 грудня 2015 року оголосило конкурс на заміщення позиції директора «Електроважмашу». У цей час уже діяло рішення суду про незаконність звільнення Глушакова. Плюс до всього, 29 січня нинішнього року неправомірність конкурсу підтвердив Окружний адмінсуд Києва в справі №826/1097/16, що через порушення прав Глушакова заборонив затверджувати й публікувати результати відбору керівника й вносити зміни в ЄДРПОУ", - сказано в статті.

Також 27 січня 2016 року Руслан Корж, звільнений тижнем раніше з поста заступника міністра економрозвтку й торгівлі, підписав як заступник міністра й відправив в. о. директора "Електроважмашу" Дмитру Костюку (призначеному замість Глушакова) лист, у якому, по суті, закликав менеджмент держпідприємства не виконувати рішення судів.

Крім того, у статті вказується, що заява Абромавичуса про захоплення заводу озброєними людьми не відповідає дійсності.

"На заводі була присутня група співробітників обласного УВС, представники спецміліції й СБУ, журналісти харківського телеканалу "АТН". Всі вони підтвердили, що ніяких озброєних людей, тим більше, захоплення на заводі не було", - сказано в публікації.

У тому числі, дезавуюється інформація про те, що "Електроваяжмаш" під керівництвом Глушакова доведений до жалюгідного фінансового стану.

"Перший заступник міністра Юлія Ковалив озвучувала цифри, що за 9 місяців 2015 року обсяги виробництва скоротилися на 20% - порівняно з відповідним періодом 2014 року. А із січня по вересень 2015 року завод отримав чистий збиток 53 млн грн. Але Юлія Ковалів чомусь не сказала, що на кінець року збитки заводу під керівництвом Костюка становлять уже 120 млн грн", - сказано в статті.

При цьому за час керування підприємством Глушаковим на найбільшій у Європі Дністровської ГАЕС запрацював другий енергоблок з гідрогенератором-двигуном виробництва "Електроважмашу".

В 2014 році завод посів перше місце на Україні серед великих і середніх підприємств з виробництва електродвигунів, генераторів і трансформаторів, а в 2015 році підготував до відвантаження турбогенератор ТГВ-550-2МУ3 для Екібастузької ГРЕС-1 у Казахстані.

У 2013 та 2014 роках завод приніс державі у вигляді дивидендів і прибутку понад 100 млн грн, а також сплатив кілька сотень мільйонів гривень податків (в 2013 році - 220 млн гривень, в 2014 році - 150 млн).

При цьому у публікації зазначається, що Дмитро Костюк, якого активно лобіює МЕРТ, має тісний зв'язок із ДТЕК Ріната Ахметова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme