З'їзд на території Київського університету: КВУ закликав партію Зеленського поважати незалежність ВНЗ

Комітет виборців України закликає політичну партію "Слуга Народу" поважати незалежність вищих навчальних закладів і не втручатися в їхню діяльність
 

З'їзд на території Київського університе…
Фото: facebook "Слуги народу"

Про це йдеться у повідомленні на сторінці КВУ у Facebook, передає Depo.ua.

За оцінкою КВУ, проведення 20 вересня висування кандидатів від політичної партії "Слуга Народу" на території внутрішнього двору головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка є використанням бренду ВНЗ в політичних цілях, що не відповідає принципам, закладеним у Законі "Про освіту".

В організації нагадали, що відповідно до ст. 6 Закону "Про освіту" одним із принципів освітньої діяльності є невтручання політичних партій в освітній процес. Згідно із ч. 3 ст. 31 політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти, зокрема створювати власні осередки чи в будь-який інший спосіб втручатися в їхню освітню діяльність.

Відповідно до закону, у закладах освіти забороняється зберігання, розміщення, розповсюдження реклами, плакатів, подарунків, стендів, листівок, аудіо- чи відеоматеріалів, інших матеріальних чи нематеріальних об’єктів (крім підручників), які містять: найменування чи символіку політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань); зображення, прізвища, імена та по батькові осіб, які є членами (учасниками) чи засновниками політичних партій (об’єднань), громадських чи благодійних організацій, назва чи символіка яких співзвучні з назвами та символікою політичних партій (об’єднань); зображення, прізвища, імена та по батькові виборних осіб та осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Зазначена заборона не розповсюджується на офіційне листування, реалізацію освітньої програми закладу освіти та у випадках, передбачених виборчим законодавством.

"Крім того, проведення партією влади заходів агітаційного характеру у державних ВНЗ може бути проявом використання адміністративного ресурсу. Оскільки державні ВНЗ є залежними від об’ємів бюджетного фінансування та рішень органів влади, їх керівництво фактично може бути змушене йти на співпрацю із провладними політичними партіями, незважаючи на положення чинного законодавства", – зазначається у повідомленні КВУ.

КВУ закликає політичну партію "Слуга Народу" "поважати принципи, закладені в Законі "Про освіту" та не втручатися в діяльність ВНЗ і не використовувати репутацію університету в політичних цілях".

Нагадаэмо, студентський парламент Київського національного університету імені Тараса Шевченка засудив проведення зборів партії "Слуга народу" на території головного "Червоного" корпусу університету

Читайте також: З’їзд в універі, список обраних і прожекти пані-мера: З ким і чим Зе-команда йде до киян

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"