Журналіст, обвинувачений у держзраді, працював на НТВ

Журналіст з Івано-Франківська Руслан Коцаба, якого підозрюють у державній зраді, працював на замовлення російського телеканалу НТВ
Depo.Влада
9 лютого 2015 16:13
ФОТО: depo.ua
Журналіст, обвинувачений у держзраді, працював на НТВ
Журналіст, обвинувачений у держзраді, працював на НТВ

Про це йдеться у постанові Івано-Франківського міського суду від 8 лютого, повідомляє depo.ua з посиланням на «Укрінформ».

«У період з 23 до 25 січня Коцаба, за обіцяну винагороду, отримав завдання від кореспондента російського телеканалу НТВ про збір та підготовку репортажів щодо протестних акцій з приводу мобілізації на території Івано-Франківської області, зокрема в селі Черемхів, Коломийського району», - йдеться в ухвалі суду.

Зазначається, що 1 лютого Коцаба у селах Коршів та Черемхів намагався в присутності представника телеканалу держави-агресора отримати у місцевих жителів інтерв'ю провокаційного характеру, пов'язаного з мобілізаційною кампанією в Україні.

Відеозвернення Коцаби до президента України «Я проти мобілізації» використовували в інформаційних програмах Росії «Время покажет», «Первого канала» і «Россия 1».

У документі також наголошується, що Коцаба мав намір найближчим часом виїхати на невизначений термін на територію так званих «ЛНР» і «ДНР», щоб продовжити свою діяльність.

Як повідомляв depo.ua, журналіст Руслан Коцаба з Івано-Франківська звернувся до президента Петра Порошенка у відеозверненні «Я відмовляюся від мобілізації». Він заявив, що готовий відсидіти скільки належить за законом, але не збирається йти в армію. Також Коцаба підкреслив, що «навіть не надсилайте мені повістку». Крім того, він заявив, що на Донбасі «супер-мужики з одного боку вбивають супер-мужиків з іншого боку» і що «російських регулярних військ на Донбасі практично немає».

Нагадаємо, 8 лютого суд на два місяці взяв під варту журналіста Коцюбу, який звинувачується у державній зраді та шпигунстві.