Жертви Путіна: Чому Україна має не дозволити Кремлю заглушити трагедію в Керчі

Російський сенатор Франц Клінцевич у масовому вбивстві в Керчі звинуватив Україну. Схоже, зараз із підозрюваного у вчиненні злочину на скору руку робитимуть "правосєка"

Політичний оглядач
Жертви Путіна: Чому Україна має не дозво…

"Не думаю, що рука ІГ здатна дотягнутися до Керчі. Все це більше схоже на український слід. Це можуть бути як ті чи інші офіційні структури, так і відморожені націоналісти, які в ненависті до Росії готові на все", - заявив журналістам Клінцевич. Очевидно, версія про "український слід" у подіях в Керчі з рівня заяв неадекватних депутатів Думи скоро перейде на рівень однієї з головних у розслідуванні Слідкому.

Правда, є заковика: підозрюваний у вчиненні злочину Владислав Росляков, який наклав на себе руки, виявився прихильником Новоросії і Путіна. В одній із соцмереж він був зареєстрований як Влад Рейх. Мабуть, симпатизував ще й фашистам. Формування свідомості Рослякова відбувалося в анексованому Криму, і за безлад в його голові відповідальна окупаційна влада. Але російським керівникам зовсім ні до чого, щоб їх громадяни задумалися, як так сталося, що в Криму виріс терорист. Ще й росіянин за походженням. Тому зараз можна очікувати, що серед друзів і знайомих цього Рослякова активно шукатимуть "візитку Яроша". А якщо не знайдуть, то підкинуть.

Нагадаємо, першою версією трагічних подій у коледжі Керчі був вибух побутового газу, адже найбільше загиблих саме в їдальні. Згодом з'явилася заява директора коледжу Ольги Гребеннікової, з якої випливало, що злочинець був не один. "Підірвали хол, бігали, кидали вибухові пакети, бігали з автоматами по другому поверху, відкривали кабінети, вбивали всіх, кого могли знайти. Це був справжній теракт, як в Беслані", розповіла вона. Хоча, як виявилося, сама директорка на той момент в освітньому закладі не перебувала.

Остання версія – злочин вчинив студент цього коледжу. Але не факт, що вона дійсно остання, враховуючи те, як у Росії намагаються перевести стрілки на Україну. Також не виключено, що шукатимуть "ісламський слід" у цій історії, аби в чергове нажахати кримських татар. Українська ж прокуратура порушила кримінальну справу за фактом вчинення терористичного акту в окупованій Керчі. Правильний крок, але недостатній.

Внаслідок теракту загинули мешканці анексованого Криму. За їхню смерть відповідає Росія. До анексії на півострові терактів і масових убивств не було, тобто, існує прямий зв'язок між російським пануванням у Криму і трагічним випадком у Керчі. Про це потрібно заявити на увесь світ. Наступне – в російських ЗМІ активно розкручують дезу про "український слід" і підхоплюють всі заяви, які лунають з України. Приміром, повідомлення прикордонної служби про посилення контролю на лінії розмежування там подають під заголовком "Україна запанікувала через вибух в Криму". Тому нашим політикам варто бути обережними у висловлюваннях і не підносити патрони "гібридам".

Паралельно зі спробами перекласти відповідальність на Україну, ми побачимо ще один процес – інформаційний резонанс цієї події глушитимуть. Кілька днів поговорять і балакунів на телеканалах виключать. Навіть справу перекваліфікували з теракту на вбивство двох і більше осіб. Путіну невигідно, аби про трагедію в Керчі говорили довго. Російські ЗМІ про Крим повідомляють лише гарні новини, а сьогоднішня надзвичайна подія не вписується в пропагандистські темники.

Не дати заглушити інтерес до того, що сталося, а заодно розповісти світові про безрадісне життя на окупованому півострові – завдання Мінінформполітики, дипломатів, наших політиків. Київ повинен на всіх можливих майданчиках ставити питання про відповідальність окупантів за доведення до жахливого психологічного стану мешканців Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme