Ігри в дружбу: Коли електорат Тимошенко зрадить її із Зеленським

Політичні сили, які виказують бажання бути в коаліції зі "Слугою народу" у наступній Раді, можуть зрештою опинитися взагалі поза парламентом, або пройти туди на мізері

Політичний оглядач
Ігри в дружбу: Коли електорат Тимошенко…

Соратники Юлії Тимошенко не приховують, що прагнуть співпрацювати з партією Зеленського у Верховній Раді, але бачать на чолі уряду свою лідерку. Сама Юлія Володимирівна прямо про це не каже, але за кожною її заявою відчувається непереборне бажання посісти посаду головної урядниці країни. Утім, зі штабу "Слуги народу" до неї надходять несприятливі сигнали, які з активною фазою передвиборчої кампанії лише посиляться.

Так, в недавньому інтерв’ю "Українській правді" керівник штабу "Слуг" Олександр Корнієнко на питання про союзників у наступному парламенті відповів, що таких шукатимуть серед нових сил. Ними він назвав "Голос" Святослава Вакарчука і партію "Сила і честь" Ігоря Смешка. Що ж до коаліції з "Батьківщиною" відповідь була наступна: "Ні. Він (Володимир Зеленський) говорив про всі старі політсили. Ця позиція у партії зберігається". Ця фраза пана Корнієнка пройшла якось непоміченою серед експертів.

А ще начштабу прозоро натякнув, що про прем’єрство зараз мова взагалі не йде. "Ми ще людей попитаємо, кого вони хочуть бачити прем'єром. Може, вони хочуть бачити Бойка чи Тимошенко, тому що їх в списку написали (очевидно, мається на увазі нещодавнє соцопитування КМІС), а решту не написали. Давайте напишемо ще кілька прізвищ маловідомих, але пояснимо, що це якийсь топ-менеджер всесвітньо визнаний або фахова людина, яка вміє управляти", заявив Корнієнко. Зі сказаного можна зрозуміти, що у Зе-команді, попри думку Ігоря Коломойського, бачити Тимошенко на чолі уряду не хочуть. У команді ж "Батьківщини" попереджають: на країну очікує дуже багато соціально-економічних проблем, вирішити які здатна лише досвідчена Юлія Володимирівна.

Ймовірно, Тимошенко та її оточення розуміють, що чільне крісло в Кабміні їм не світить, але за відсутності інших підходящих технологій продовжують гнути своє – готові підставити плече і взяти частину відповідальності. Та наскільки ці заяви щирі. Як тут не згадати історію, коли Тимошенко у прямому ефірі передала Андрію Богдану пакет тарифних документів для Зеленського. Зараз її соратники час від часу нагадують ту історію, адже реакції з Банкової на пропозиції Юлії Володимирівни немає.

Натомість є інші речі, які дають підстави говорити, що тарифне питання нова владна команда вирішуватиме без порад "старих політиків". Приміром, представник президента в уряді Андрій Герус днями повідомив про законопроект, який пропонує вилучити із формули обчислення вартості вугілля ціну доставки з Роттердама до України, щоб замість "Роттердам +" став мінус. Такої пропозиції серед переданих Тимошенко Богдану, здається, не було.

Поки соцопитування не дають лідерці "Батьківщини" підстав сумніватися в отриманні фракції після виборів. Однак доречним буде нагадати, що президентська виборча кампанія для неї також починалася вельми сприятливо – в усіх опитуваннях вона тривалий час лідирувала, але потім, коли почалася справжня передвиборча бійка, почалося зниження рейтингу. Зараз, поки політичні сили працюють ще не на повну, хтось очікує рішення Конституційного суду, хтось накопичує ресурси, проти Тимошенко і "Батьківщини" не воюють. Але вже намітився ключовий напрямок, по якому битимуть – вона і її партія з минулого.

У списку немає нових облич, зате за спиною і Юлії Володимирівни, і її соратників, постійних і відносно недавніх – Сергія Тарути і Валентина Наливайченка – значний бекграунд. Фактично те, що заявив Володимир Гройсман про "БПП" і "Батьківщину", обов’язково візьмуть на озброєння і "Слуга народу", і "Голос", й інші політпроекти, нові або хоча б підмарафечені під нові. Власне, йдеться про те, що штабу "Батьківщини" варто шукати якісь нові технології, якщо там не хочуть йти в опозицію до Зеленського прямо зараз.

Окремі експерти вказують, що, мовляв, партія Тимошенко і "Слуга народу" виглядають природними союзниками, утім, їхні доведення виглядають сумнівними. Те ж призначення Владислава Бухарєва очільником Служби зовнішньої розвідки аж ніяк не можна вважати дружнім жестом Банкової в бік Тимошенко, оскільки Бухарєв добре знайомий із Зеленським багато років. У той же час ніхто із оточення Юлії Володимирівни не потрапив ні до кола радників президента, ні до списку "Слуги народу". Тому тут радше йдеться про створення інформаційного шуму навколо "природного союзництва".

І можна передбачити, що в разі, якщо лідерка "Батьківщини" остаточно переконається у незацікавленості Банкової в її "підставленому плечі", ми почуємо зовсім іншу риторику. Про небажання Зеленського знижувати ціну на газ, про продовження політики Петра Порошенка стосовно Донбасу, про "любих друзів" президента на різних посадах. В іншому випадку "залізобетонний електорат" Тимошенко, якому та не дасть нових смислів, може просто зрадити їй із модним "Слугою народу".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme