Навіщо Коломойському слідча комісія по плівках Онищенка

Ідея створення тимчасової слідчої комісії розрахована на те, щоб вчергове атакувати владу

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Навіщо Коломойському слідча комісія по п…

Нардеп-"укропівець" Віталій Купрій заявив про ініціювання ним тимчасової слідчої комісії Верховної Ради у зв'язку з так званими "плівками Онищенка". Очолити цю ТСК схотів сам ініціатор. Проте його ідея не отримала шаленої підтримки.

Про неефективність парламентських слідчих комісій відомо давно. Вони створювалися лише як майданчик для піар-кампаній, як інструмент для виголошення тих або інших меседжів. У цьому скликанні Верховної Ради вже була спроба створити слідчу комісію. У 2015 році нардепи Борислав Береза, Дмитро Добродомов та деякі інші ініціювали робочу групу з питань перевірки корупції в уряді, яка мала напрацювати дані для роботи ТСК. Утім, остання так і не з'явилася. Щоправда, і без неї піару вистачило: за рахунок потужного медіа-ресурсу (зокрема, телеканалу "Інтер" і ток-шоу Шустера) тему "корупції" в Кабміні Яценюка розкрутили на повну. До речі, як тут не згадати заяви Онищенка про те, що на дискредитацію тодішнього уряду він витратив $30 млн.

Нагадаємо, приводом для атаки стала заява екс-голови Держфінінспекції Миколи Гордієнка, який звинуватив Кабмін у фінансових порушеннях на 7,6 млрд. гривень. Тему розкрутили, але коли Гордієнко став непотрібний, про нього всі забули. Забули і про ті 7,6 млрд., а от осад залишився.

Кому зараз потрібна ТСК по "плівкам Онищенка"? З огляду на партійну приналежність її ініціатора, є підстави підозрювати Купрія в лобіюванні інтересів Ігоря Коломойського, страшенно ображеного на владу. І готового її похитати. Тим паче, що нинішній мешканець "Женевщини", згідно з повідомленнями ЗМІ, неодноразово зустрічався з Онищенком. Той восени минулого року навіть опублікував свою світлину з Коломойським та журналісткою "Страна.юа" Світланою Крюковою.

Після заяви Купрія стає зрозумілішим, як мають "працювати" скандальні плівки? Створюється ТСК, Онищенко заявляє, що готовий передати аудіозаписи виключно своїм колегам з Верховної Ради. Після чого Купрій разом з іншими парламентськими "слідчими" піаряться на цій історії, періодично викликаючи по скайпу "дух" Онищенка на засідання комітету. А під час цього шоу закидається кілька політичних вимог. Зокрема, щодо ухвалення закону про імпічмент президента.

Але тут є нюанси. По-перше, нема впевненості, що ТСК очолить Купрій. Якщо інші групи впливу і погодяться погратися в цю гру, то точно не з соратником Коломойського на чолі. По-друге, саму комісію створити непросто. Щоб ТСК почала працювати, необхідна підтримка третини конституційного складу ВР, тобто 150 депутатів. Знайти ці голоси буде непросто. Опозиціонерам вигідні розмови про створення ТСК, вигідно, щоб провладні фракції заважали це зробити. Простіше кажучи, потрібен процес, а не результат.

І, наостанок, ще один важливий момент: Онищенко є фігурантом газової справи, яку розслідує НАБУ. То ж окрім можливості пнути владу, така ТСК відбілюватиме Онищенка та очорнюватиме НАБУ. Логіка проста: якщо олігарх-утікач жертва змови, тоді Ситник, який усіляко намагається його засадити, є її учасником.

Тут цікаво, як діятиме Антикорупційне бюро. З одного боку, від швидкого й позитивного для детективів розгляду справи в суді залежить реноме антикорупціонерів, з іншого - політикам, які хочуть використати Онищенка у грі в Верховній Раді, невигідно, щоб суд розпочався швидко. І тим більше, щоб він був успішним.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme