Жебрівський проти виборів на Донбасі: Демократія закатана в асфальт

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський пропонує відкласти місцеві вибори на Донбасі через відсутність демократичних механізмів
Depo.Влада
4 серпня 2015 18:31
ФОТО: depo.ua

Про це  він заявив, розповідаючи про свою зустріч із представниками фінансово-промислових груп Донбасу, передає depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Сьогодні на Донбасі не можна підрепетирувати, підфарбувати, щось змінити. Тут фактично слід запропонувати новий порядок денний, нове життя. Бо політичних партій тут немає, все життя тут "призначалися" мери, "призначалися" депутати, "призначалися" органи місцевого самоврядування", - розповів Жебрівський.

Голова військово-цивільної адміністрації виступає за відтермінування виборів до 2017 року, бо демократія тут "була закатана в асфальт", тож "слід зробити тріщину в цьому асфальті, щоб пробилося здорове зерно, паростки пустило, і тоді слід проводити вибори".

На думку Жебрівського, "на Донбасі навіть якщо є якась партія рейтингова, там куплять франшизу і запустять тих, хто потрібний "хазяєвам жизні". Весь час під різними прапорами проходили деякі депутати до міської влади, до обласної влади, але в кінці кінців виконували те, що говорили "хазяєва"". За його словами, на сьогоднішній день на Донеччині фінансово-промислові групи (ФПГ) фактично узурпували все економічне, політичне і соціокультурне життя Донбаського краю.

"Я зустрічався днями з деякими представниками ФПГ на їхнє прохання. Я їм казав: друзі, навіть не думайте, якщо вибори будуть, призначати мерів, депутатів та ін. Я знаю, що у вас як директор сказав, то спробуй не зробити: хто платить, той замовляє музику. Платять чотири-п'ять осіб, вони ж визначають музику і порядок денний Донбаського краю", - розповів Жебрівський.

Нагадаємо, Конституційний суд України 31 липня офіційно оприлюднив висновок у справі за зверненням Верховної Ради України про децентралізацію влади вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Вчора висновок надійшов у Верховну Раду.

Більше читайте на Донбас.depo.ua