"Попіл" єврооптимістів і коаліція Зеленського з Вакарчуком: Що іноземні ЗМІ пишуть про українські вибори

До парламентських виборів в Україні залишається трохи більше тижня, тож прогнозами на майбутнє Верховної Ради діляться не лише вітчизняні, але й іноземні ЗМІ

"Попіл" єврооптимістів і коаліція Зеленс…
Фото: Вадим Чуприна/Вікіпедія

Depo.ua пропонує огляд найцікавіших публікацій. 

"Парламентська кампанія у розпалі і в українців знову є попит на нові обличчя, набагато більший, ніж у 2014-му, раніше дружню групу єврооптимістів відштовхнуто вбік, проігноровано або забуто", - пише Крістофер Міллер для "Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода" в матеріалі "Українські єврооптимісти спалахнули і згоріли, чи зможуть вони постати з попелу"

Додає, що партії Зеленського та Вакарчука пообіцяли привести у Раду зовсім нові обличчя і, за кількома винятками, відмовилися приймати діючих парламентарів у свої партії. 

Авторка пропонує репортаж із Жашкова, де, на місцевому окрузі, балотується єврооптимістка Світлана Заліщук. 

"Оточена квокаючими курками у дворі котеджа без електрики та водопостачання, парламентарка Світлана Заліщук наразі далеко від наполірованих холів українського парламенту і хіпстерських кафе Києва (...) Але комфортно почувається у Жашкові, місті з 13 тис. мешканців (...), яке відомо своїм скотарством. Заліщук почувається тут як вдома, адже тут вона виросла. Але її повернення незаплановане. Заліщук бореться, аби зберегти місце у Верховній Раді", - акцентує Міллер. 

Далі наводить невтішні прогнози українських політологів щодо амбіцій "оптимістів". 

Автори Reuters Маттіас Вільямс і Маргарита Чорнокондратенко присвятили матеріал "Рок-зірка прагне відтиснути комедійного президента в українському голосуванні" парламентським амбіціям Святослава Вакарчука та його партії "Голос". 

"Стоячи на сцені у чорній футболці, рок-зірка Святослав Вакарчук обертається до натовпу фанатів і питає, чи їм не стало поперек горла те, що відбувається у країні. "Скільки з нас хочуть справжніх змін… Скільки з нас втомилися від старих політиків?" - кричить він у мікрофон, і натовп йому відповідає", - йдеться у матеріалі. 

Журналісти вважають, що Вакарчук націлений працювати із несприйняттям нинішнього політичного істеблішменту. Власне, саме цей чинник раніше привів Володимира Зеленського у президенти. 

"Вакарчук може зайняти на виборах третю позицію і стати потенційним союзником у коаліції, якщо Зеленський не зможе "взяти" більшість. Обидві партії стверджують, що майбутні зв'язки обговорювати передчасно, але у них спільний грунт. У їхніх лідерів неформальний стиль, вони комфортно почуваються у соцмережах - Зеленський викладає фото з пробжок та тренажерного залу, Вакарчук - з занять йогою", - доводять свою думку аналітики. 

Акцентують, що в політичному плані у Зеленського і Вакарчука теж чимало спільного - в обох відсутній значний політичний досвід, обидва хочуть продовжувати програму з МВФ, налаштовані на співробітництво з Заходом. 

Увагу польського телеканалу "Белстат" привернув мітинг проти реєстрації Клюєва та Шарія кандидатами в нардепи. В матеріалі "Старі, дискредитовані особи повертаються в українську політику" привертають увагу до можливості реваншу вже на парламентських виборах. 

"За п'ять років правління Порошенко мало що зробив, щоб очистити українську політику від людей режиму Януковича. Одні (...) поїхали на Росію. Інші, як Рінат Ахметов, підтримали Порошенка (...)  Перед виборами представники партії Зеленського запевняють, що не увійдуть у коаліцію з послідовниками "Партії регіонів". Але введення великої кількості прихильників старої політики буде великим успіхом для Москви", - резюмують у сюжеті. 

На PolskieRadio аналізують пропозицію телемосту між Україною та Росією, висунуту телеканалом NewsOne. Ініціативу в інтерв'ю медіа аналізує експерт Центру східних досліджень Тадеуш Іванський. 

"Проросійська партія "Опозиційна платформа - За життя", лідером якої є Віктор Медведчук, має непогані шанси на хороший результат. Останнім часом, за опитуваннями, результати цієї партії покращилися. З огляду на це телеміст виглядає як провокація. Бо було відомо, що це викличе обурення. Ідея полягала в тому, щоб транслювати російське державне телебачення як частину телемосту, (...) при тому, що діє законна заборона на трансляцію російських каналів в українських кабельних мережах", - стверджує експерт. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme