Згодні з Порошенком: науковці розтлумачили КСУ вислів "наступна чергова сесія"

У Конституційному Суді України отримали відповіді від провідних наукових установ на запитання, як правильно тлумачити записану в Конституції фразу, що остаточно затвердити зміни до Основного Закону парламент може "на наступній черговій сесії" після попереднього схвалення
Depo.Влада
29 січня 2016 14:36
ФОТО: depo.ua

Суддя Конституційного Суду розповів про висновки з цього проводу кількох провідних освітніх і наукових установ, передає depo.ua.

Зокрема, інститут імені Потебні визнав, що тлумачити цю фразу можна не лише в першому значенні "найближчий після минулої (сесії)", а й другому – "той, що має бути".

Фахівці КНУ "Шевченка" визнають правильним трактування "на будь-якій іншій сесії".

Зазначимо, що президент України Петро Порошенко підтримав звернення 150 народних депутатів щодо необхідності розтлумачити цей вислів: на його думку, "наступною" в цьому контексті має бути будь-яка сесія у майбутньому.

І тільки науковці Донецького університету констатували: вислів "наступна чергова сесія" можна тлумачити лише як "виключно найближча сесія" до поточної.

Наведемо повністю статтю 155 Конституції України, через яку відбувається суд.

Законопроект про внесення змін до Конституції України, крім розділу I "Загальні засади", розділу III "Вибори. Референдум" і розділу XIII "Внесення змін до Конституції України", попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України.

Додамо, що першим і основним значенням слова "наступний" є: такий, що розташовується або з'являється слідом за ким-, чим-небудь; найближчий після когось, чогось.  Значення може уточнюватися контекстом. 

Більше новин політики читайте на  Depo.Влад