Зеркаль у Гаазі розповіла про скандальний підручник, що виправдовує депортацію кримських татар

В анексованому Криму кримськотатарських дітей вчать історії півострова за новими російськими підручниками, в яких виправдовується депортація кримськотатарського народу в 1944 році
 

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на засіданні Міжнародного суду ООН в Гаазі, повідомляє Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

«Дітей кримських татар навчають за новими підручниками, в яких виправдовується сталінська масова депортація їхнього народу в 1944 році», – підкреслила вона.

Нагадаємо, на початку 2019 року в анексованому Росією Криму розгорівся скандал через підручник з історії Криму. Митці та освітяни Криму, юристи звернулися до підконтрольного Кремлю міністра освіти Криму з проханням вилучити російський підручник «Історія Криму» для 10-х класів під редакцією С.В. Юрченка, в якому зазначено, що під час Другої світової війни «більшість татарського населення лояльно ставилися до німців, а багато хто активно допомагали».

Аналогічне звернення до влади Криму надіслала підконтрольна Кремлю Рада кримських татар. У Раді висловили невдоволення тим, як у навчальному посібнику висвітлюється участь кримських татар у Другій світовій війні та їх депортація в 1944 році.

Після цього з'явилася інформація про вилучення підручника з шкільних бібліотек. 25 березня у відповіді Міністерства освіти Криму на запит юриста Ленури Енгулатової повідомили, що російський підручник «Історія Криму» для 10 класу не використовують у школах півострова.

11 травня повідомлялося, що влада Криму вирішила «заклеїти», «зафарбувати» і «вирізати» скандальні абзаци підручника з історії.

Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечі стосовно кримськотатарського народу через публікацію російського шкільного підручника «Історія Криму».

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme