Зеркаль розповіла, коли суд у Гаазі вирішить юрисдикцію справи про порушення Росією морського права

Постійна палата третейського суду в Гаазі може ухвалити рішення про юрисдикцію у справі за позовом щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці протягом 6 місяців
 

Фото: УНІАН

Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Дату і рішення трибуналу ми очікуємо протягом шести місяців. Це може бути швидко, може бути не дуже швидко, але до кінця року точно отримаємо", - сказала Зеркаль.

Вона також зазначила, що йдеться про юрисдикцію, тобто право суду розглядати справу по суті.

"Сподіваюся, що ми сьогодні переконаємо остаточно суд у тому, що в них є юрисдикція і що ми перейдемо до розгляду справи по суті", - наголосила представник України.

За її словами, на контраргументи України представники РФ сьогодні реагують "мовчки, поки що". Слово вони матимуть вже 13 червня. Завтра у слуханнях оголошено перерву.

"В четвер уранці ми почуємо протягом трьох годин їхні (російської сторони - ред.) заперечення на нашу позицію. У п’ятницю в другій половині дня ми закінчимо цей тиждень представленням української позиції, і будемо чекати після цього вже на позицію суду щодо вирішення справи по юрисдикції. Ми насправді дуже позитивно ставимося до того, що росіяни беруть участь у цьому процесі. І сподіваємося, що відповідно до Конвенції вони будуть поважати рішення трибуналу, так само як ми сподіваємося, що вони виконають рішення по наших моряках", - заявила Зеркаль.

Вона також нагадала, що цей трибунал сформований двома сторонами. У грудні 2016 року вдалося досягти згоди з РФ щодо складу арбітрів. За її словами, влітку 2016 року була консультація в Мінську з представниками РФ.

"Ми надали своє бачення щодо порушень. Вони сказали, що не вважають, що це порушення, оскільки Крим - це їхня територія, тому вони не вважають, що будь-які їхні дії в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці є порушенням. Оскільки вони заявили цю позицію, в нас не було жодних підстав для продовження цих консультацій", - сказала Зеркаль.

Нагадаємо, 9 червня у Гаазі стартували слухання за позовом України щодо порушення Росією морського права.

11 червня заступниця глави МЗС України Олена Зеркаль представила позицію України у першому усному раунді юрисдикційних слухань арбітражного трибуналу у справі України проти Росії щодо порушення Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна