Зеркаль каже, що слідство трагедії МН17 вже майже на фініші

Заступниця глави міністра закордонних справ і агент України у справі за позовом проти Росії до Міжнародного суду ООН Олена Зеркаль під час свого виступу на слуханнях розповіла, що слідство трагедії МН17 наближається до завершення

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на UATV.

"Усі сторони Міжнародної спільної слідчої групи підтримали представлені на сьогоднішній день висновки слідства. Ми переконані, що незабаром з’являться обвинувальні акти. МН17 – це трагічна сторінка в історії фінансування тероризму. І вся ця історія має бути розглянута по суті", – розповіла Зеркаль, маючи на увазі, що з’являється все більше й більше доказів вини Росії у цій катастрофі.

Також заступниця глави МЗС наголосила, що амністію не можуть отримати бойовики, які вчинили тяжкі злочини та порушували права людини.

"Амністія за такі тяжкі злочини, як терористичні акти, про які йдеться у цій справі, ніколи не розглядалася в межах Мінського процесу", – підсумувала вона.

Нагадаємо, прем’єр Малайзії заявив, що хоче бачити більше вагомих доказів проти РФ у справі про збиття пасажирського рейсу МН17.

Як відомо, 4 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання

На початку лютого стало відомо, що кількість людей, які приєдналися до позову в ЄСПЛ проти Росії та особисто президента Володимира Путіна у зв'язку з катастрофою рейсу МН17 збільшилася до 291 людини.

Тим часом Нідерланди запропонували Росії  переговори щодо збитого над Донбасом у 2014 році малайзійського авіалайнера. Нідерланди стверджують, що Москва повинна нести юридичну відповідальність за свою роль у збитті пасажирського літака.

Росія у відповідь погодилася на такі переговори.

4 червня стало відомо, що Сполучені Штати Америки продовжать тиск на Росію у розслідуванні аварії MH17.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно із законодавством країни.

20 вересня 2017 року Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди озвучили намір домовитися про співфінансування переслідування винних в катастрофі МН17 в Нідерландах.

У березні 2018 року вперше представники об'єднаної команди слідчих у справі МН17 назвали імена головних підозрюваних у справі збитого над окупованим Донбасом літака. У цьому списку фігурують імена офіцерів російського війська Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського та Миколи Ткачова.

24 травня 2018 року Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

12 червня Парламент Нідерландів схвалив угоду, підписану з Україною, про переслідування осіб, відповідальних за катастрофу малайзійського "Боїнга", включаючи використання відеозв'язку.

27 червня стало відомо, що за представниками нідерландської місії, яка приїжджала в Україну для розслідування катастрофи рейса MH-17 на Донбасі, здіцснювали масштабне спостереження одночасно Україна і Росія.

24 травня Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Після цього російське Міністерство оборони заявило, що жоден зенітно-ракетний комплекс Збройних сил Росії російсько-український кордон ніколи не перетинав.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росію не допускають до розслідування катастрофи малайзійського лайнера рейсу MH17 на сході України, а Москва може визнати результати слідства тільки тоді, якщо буде брати в ньому повноцінну участь.

Тим часом в Європейській комісії закликали Росію до повної співпраці задля встановлення винних у збитті "Боїнга" MH17 Малайзійських авіаліній у небі над Донбасом у 2014 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme