Зеленського закликають визначити відповідальних за євроінтеграцію

Віце-прем'єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала представників команди президента Володимира Зеленського визначити осіб, які б опікувалися питаннями європейської та євроатлантичної співпраці

 

Про це вона заявила під час урочистого заходу з нагоди святкування 70-річчя НАТО, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

Відповідаючи на питання кореспондента Укрінформу хто в новій команді президента Володимира Зеленського опікується питаннями євроатлантичної інтеграції, віце-прем'єр зазначила:

"Я закликаю тих, хто курує в новій команді ці напрямки, поспілкуватись, тому що поки що не знаю, хто безпосередньо буде цим займатись... Я вважаю, що надзвичайно важливим є послідовність і спадковість української політики. Ми за ці часи зробили серйозні кроки в плані європейської і євроатлантичної інтеграції, і для мене принципово, щоб цей курс продовжувався, щоб ті засади, які відображені в законодавстві, і ті напрацювання, які вдалося досягти разом з нашими партнерами і в ЄС, і в НАТО, щоб вони були передані тим, хто прийде займати нові посади", - сказала віце-прем'єр.

Вона також наголосила, що наразі зарано говорити про склад нового Кабінету міністрів, оскільки для цього мають відбутись дострокові вибори парламенту, створена нова коаліція, яка й сформує уряд.

Щодо своїх подальших планів в політиці Климпуш-Цинцадзе зазначила, що не виключає участі в парламентських виборах.

“Зараз необхідно працювати і забезпечити цей транзитний, перехідний період в уряді, і я буду робити зі свого боку все можливе, щоб новій команді це передати, а потім побачимо... Будемо йти, напевно, на вибори”, - заявила віце-прем'єр.

Вона також не відповіла, чи погодиться на якусь посаду в новій президентській команді у разі такої пропозиції.

“Хай спочатку запропонують... Є багато питань... Якщо ніхто не збирається переходити червоних ліній європейської та євроатлантичної інтеграції України — це принципове питання... Від відповіді на це питання залежатимуть мої відповіді”, - заявила віце-прем’єрка.

Нагадаємо, 20 квітня президент України Петро Порошенко підписав указ «Питання європейської та євроатлантичної інтеграції». Указ набирає чинності з дня його опублікування.

В уряді вважають, що підписаний президентом указ про питання європейської та євроатлантичної інтеграції не дає можливості звернути зі стратегічного курсу, адже закріплює задачі та обов’язки всіх органів влади в Україні на виконання цього курсу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна