Зеленський зовсім скоро стане "головним покровителем корупції", а із Ситником він не домовиться, – Денисенко

Очільник УІМ Вадим Денисенко проаналізував ситуацію, яка склалася навколо силових структур у контексті справи "Укрбуду", чи зможе президент Володимир Зеленський домовитися із директором НАБУ Артемом Ситник та коли глава держави стане "головним покровителем корупції" в Україні

Зеленський зовсім скоро стане "головним…
Фото: УНІАН

Про це заявив виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко, передає Depo.ua із посиланням на "ДС".

Вадим Денисенко прокоментував два свіжих коментарі – очільника НАБУ Артема Ситника, який похвалив генпрокурорку Ірину Венедіктову, та Центру протидії корупції, де очільницю ОГП обізвали "дівчинкою за викликом". "Ситник і Шабунін зіграли в хорошого і поганого поліцейського. І головним піддослідним виступила генеральний прокурор", – пояснив керівник УІМ.

Денисенко запропонував поки що залишити у спокої питання Татарова і Микитася, бо "важливішим є інший аспект цієї історії: ми знову входимо в ситуацію, коли в країні немає жодної проблеми, крім захисту "антикорупціонерів" від "корупціонерів". Він зазначив, що йдеться зовсім не про боротьбу з корупцією, а саме боротьбу одних проти інших.

"Головна відмінність нинішньої ситуації від того, що було при пізньому Порошенку, полягає в тому, що з'явився фактор "зовнішнього управління" і поки немає прямої атаки на президента як на головне джерело корупції", – звернув увагу виконавчий директор Українського інституту майбутнього. Але, додав Денисенко, зовсім скоро Зеленський може стати "головним покровителем корупції".

На думку Вадима Денисенка, у президента є шанс зупинити цей процес. "Справа в тому, що він повинен або звільнити Ситника, або звільнити Венедіктову з Татаровим. Ніяких інших опцій просто немає", – упевнений очільник УІМ.

Але, зазначив він, Зеленський просто тягне час, не розуміючи, що домовитися просто неможливо.  Причиною тому є те, що "права надто публічна і для Ситника признання Микитася — це манна небесна". Зважаючи на те, що досі НАБУ нічим примітним не запам'яталося, саме ця справа, ці "юридично поки слабенькі, але піарно виграшні звинувачення можуть продовжити його довге політичне життя людини, якій всі завжди заважають".

А звільнення Ситника Зеленський Вадим Денисенко вважає дуже малоймовірним. "І це при тому, що з 16 грудня 2020 р., згідно з рішенням Конституційного суду, нинішній глава НАБУ не може займати свою посаду (невиконання рішення КС — вісім років в'язниці)", – нагадав виконавчий директор Інституту майбутнього. Але варіант звільнення, резюмував він, і розглядати не варто.

Нагадаємо, 12 грудня Татаров заявив, що з понеділка подасть до суду на Ситника.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme