UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Зеленський за рік президентства провів майже вдвічі менше засідань РНБО, ніж Порошенко

У перший рік роботи президента Володимира Зеленського відбулося майже вдвічі менше засідань Ради національної безпеки і оборони, ніж при попередній владі

Зеленський за рік президентства провів м…
Фото: ЕРА

Про це повідомляє Комітет виборців України, передає Depo.ua.

Всього за період із 20 травня 2019 року по 7 травня 2020 року відбулося 9 засідань РНБО. Для порівняння: у перший рік президентства Порошенка (із 7 червня 2014 року по 7 червня 2015 року) відбулося 15 засідань РНБО.

Зеленський скликав засідання РНБО щодо ситуації із коронавірусом, у зв’язку із загостренням ситуації в Донецькій, Луганській областях, через проблеми вугільної галузі та напередодні зустрічі в "нормандському форматі" у Парижі.

"При президенті Зеленському роль РНБО фактично нівелювалася. Головним центром прийняття рішень є Офіс президента, а інструменти Ради національної безпеки і оборони використовуються не надто часто, про що свідчить доволі низька кількість проведених засідань. Більше того, поява в РНБО, хоч і на посадах радників, таких осіб як Сергій Сивохо взагалі поставила під сумнів компетентність і фаховість цієї інституції", – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

"Порівнюючи частоту засідань РНБО, варто розуміти, що у перші місяці президентства Порошенка відбувалася активна фаза бойових дій, тому потреба в засіданнях РНБО була високою. Однак під час роботи Зеленського в Україні розпочалася епідемія коронавірусу, що також вимагало використання можливостей РНБО. Зокрема, використання інструментів РНБО для координації роботи різних органів", – додав Кошель.

Відповідно до закону "Про Раду національної безпеки і оборони України" однією з функцій РНБО є координація та здійснення контролю за діяльністю органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони при виникненні кризових ситуацій.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський затвердив перелік посадових осіб, на яких покладається виконання функцій державного експерта з питань таємниць.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"