Зеленський втішився, що Рада зробила крок до реформування СБУ: Заява президента

Президент Володимир Зеленський вважає, що ухвалення Верховною Радою законопроекту про реформування Служби безпеки у першому читанні наближає нашу державу до європейської спільноти

Зеленський втішився, що Рада зробила кро…
Фото: Офіс президента

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента у Telegram, інформує Depo.ua.

Зазначається, що Зеленський привітав таке рішення парламенту й вважає, що це полегшить введення бізнесу в державі.

"Ухвалення цього законопроекту (№3196-д, – ред.) наближає Україну до європейської спільноти. Це важливий крок у реформуванні Служби безпеки, коли держава рухається вперед на шляху лібералізації економіки та полегшення ведення бізнесу в Україні", – наголосив президент.

Реакція Зеленського на ухвалення закону про реформу СБУ

Якою буде реформа Служби безпеки України: що передбачає законопроект

Головна новела документу про реформу СБУ у тому, що цей орган хочуть позбавити функції боротьби з корупцією та організованою злочинністю, ліквідувавши відповідний департамент у структурі спецслужби – управління "К".

Відомо, що реформа СБУ є давньою вимогою наших західних партнерів, які наполегливо рекомендують позбавити її невластивих функцій, пов’язаних з економічними злочинами, щоб боротьбою з корупцією займалася виключно антикорупційна вертикаль.

Наголосимо, що відповідний документ Верховна Рада розглядала у першому читанні вдруге. 10 березня 2020 року президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту цей законопроект, позначивши його як невідкладний.

Однак під час голосування 18 грудня 2020 року нардепи не змогли ухвалити рішення про його розгляд (зібрали лише 208 голосів при 226 необхідних). Тому його відправили на доопрацювання із подальшим винесенням на повторне перше читання.

Згодом голова СБУ Іван Баканов заявив, що реформа СБУ повинна оновити і вдосконалити, а не зруйнувати спецслужбу. Він пояснив також, що центральним пунктом реформи СБУ має стати людина.

Нагадаємо, що 28 січня Верховна Рада ухвалила ще один важливий закон №3087-д – про створення Бюро економічної безпеки, який має забрати у силових органів повноваження займатися фінансовими злочинами. 

Документ передбачає ліквідацію податкової міліції, а також оптимізацію структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки. Тобто передбачається, що після створення Бюро економічної безпеки силові органи будуть позбавлені повноважень розслідувати економічні злочини, що сприятиме зменшенню корупційної складової у їхній діяльності.

Читайте також: Реформа, що не подобається Баканову: Чи вдасться Зеленському забрати в СБУ боротьбу з корупцією

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme