Зеленський відповів на петицію щодо Києво-Печерської лаври, перекинувши відповідальність на уряд

Президент Володимир Зеленський заявив, що питаннями оренди Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату займається Кабінет міністрів

Про це йдеться у відповіді на петицію Олексія Кравчука, який пропонує припинити здавати цей об'єкт в оренду УПЦ МП, передає Depo.ua.

"Відповідно до пункту 5 статті 116 Основного закону України Кабінет міністрів України здійснює управління об'єктами державної власності. Повноваження Кабінету міністрів України у сфері економіки щодо здійснення відповідно до закону управління об'єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами, делегування в установленому законом порядку окремих повноважень щодо управління зазначеними об'єктами міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, визначено законом України "Про Кабінет міністрів України" (абзац четвертий пункту 1 частини першої статті 20)", – йдеться у відповіді.

 

Автор петиції запропонував президенту розірвати договір оренди Києво-Печерської лаври з Українською православною церквою Московського патріархату та передати її у використання Православній церкві України (ПЦУ). Він підкреслив, що Києво-Печерська лавра тисячу років є однією з найбільших святинь українського народу. Він також нагадав, що ПЦУ – автокефальна православна церква на території України, п'ятнадцята в диптиху, яка утворилася внаслідок об'єднання трьох українських православних церков: УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП. Водночас Кравчук додав, що Українська православна церква МП не є автокефальною православна церквою на території України.

Ця електронна петиція була розміщена на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 15 квітня, а 29 квітня вона вже брала необхідні 25 тисяч голосів.

Нагадаємо, раніше Зеленський послав подалі тих, хто хоче повернути Супрун.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"