Зеленський спростив надання громадянства росіянам

Президент Володимир Зеленський вніс зміни до порядку набуття громадянства України іноземцями, які брали участь у захисті України, та громадянами Росії, які зазнали політичних переслідувань

Зеленський спростив надання громадянства…
Фото: УНІАН

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на указ №594/2019.

"З метою забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина, вирішення питань набуття громадянства України окремими категоріями осіб, постановляю внести до Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень ... зміни", – йдеться у документі.

Зеленський постановив Кабінету Міністрів України:

1. Розробити та внести на розгляд Верховної Ради України:

а) невідкладно проект закону України, спрямований на спрощення порядку набуття громадянства України громадянами Росії, які зазнали переслідувань через політичні переконання, та іноземцями і особами без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходили (проходять) військову службу за контрактом у Збройних Силах України та/або брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та/або брали участь у виконанні бойових або службових завдань антитерористичної операції, та/або брали (беруть) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Росії у Донецькій та Луганській областях;

б) у тримісячний строк проект закону України про порядок надання притулку.

2. Забезпечити оптимізацію процесу розгляду заяв громадян Росії про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та прийняття в установленому порядку відповідних рішень.

3. Організувати та провести за участю Служби безпеки України перевірку дотримання Державною міграційною службою України, Міністерством закордонних справ України, дипломатичними представництвами та консульськими установами України вимог законодавства України у сфері громадянства під час прийняття рішень про оформлення набуття громадянства України.

Нагадаємо, кількість відмов в перетині українського кордону іноземцями складає трохи більше 12,5 тисяч разів із початку року, що становить приблизно 0,75%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"