Зеленський розповів, чому МВФ не надав Україні новий транш

Президент Володимир Зеленський пояснив, чому Міжнародний валютний фонд за результатами роботи місії в Україні не зміг призначити дату виділення нашій країні нового траншу

Зеленський розповів, чому МВФ не надав У…
Фото: Скріншот

Про це він сказав під час спілкування з журналістами в рамках всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура", передає Depo.ua.

"Ми знаходимося у програмі, з якої ми маємо отримати 2,1 млрд. Ще у нас залишилося два транші. Всього у цій програмі три транші по 700 млн. Зараз вони мали б назвати дату, коли виділять другий транш на 700 млн. Програма не виконана через деякі речі. Наприклад по юридичному напрямку – закон про Вищу раду правосуддя –  їх годували багато років, що буде такий закон. Ми тепер дуже швидко повинні які речі робити. Це непросто, і земельна реформа, і банківський закон. Розумієте, яка дискусія у суспільстві, я уже не говорю про "боротьбу" з депутатами", - сказав Зеленський.

Він зазначив, що низка необхідних законів уже зареєстровані у парламенті, це щодо низки – є домовленість.

За словами Зеленського, в України "нормальні відносини" з МВФ. Він зазначив, що всередині країни уряду "ніхто не допомагає", але працює багато лобістів по суті проти України.

"З іншого боку маю сказати, що ми будуємо незалежну країну, і деякі речі з того, що хочуть наші західні партнери, я їх розумію, з деякими речами ми погоджуємося, а з деяким – ні. Тому що я як гарант конституції захищаю незалежність України. Незалежність повною мірою. Ми будуємо міцну країну в майбутньому незалежну від усіх", - наголосив президент.

Він також пояснив, з якими вимогами МВФ щодо реформ не згоден.

"Є багато правок до закону про Вищу раду правосуддя, є питання Конституційного суду…" – сказав Зеленський.

При цьому президент переконаний, що до кінця року Україна все ж отримає транш від МВФ. Зеленський також запевнив, що в уряду є "план Б" на випадок відмови МВФ у наданні чергового траншу позики. 

Нагадаємо, що 13 лютого місія МВФ завершила роботу в Україні, так і не узгодивши із українським урядом можливий перегляд програми Stand-By.

У Офісі президента заявили, що така відсутність результату говорить про те, що Україна "твердо захищає свою позицію". А радник голови ОП Тимофій Милованов взагалі заявив, що місія МВФ в Україні обкакалася.

А голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев заявив, що в 2021 році Україна зможе обійтися без грошей МВФ – і це не стане катастрофою. Однак міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав, що Мінфін у своїх планах на 2021 рік не розглядає варіантів, за яких Україна не отримала б підтримки МВФ

Довідка: Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-Вy відновила свою роботу в Україні з 11 січня. 

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив  шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme