Зеленський підписав указ щодо соціального захисту людей з інвалідністю

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із представниками громадянського суспільства, які опікуються правами осіб з інвалідністю, й підписав указ "Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю"

Зеленський підписав указ щодо соціальног…
Фото: president.gov.ua

Про це передає Depo.ua з посиланням на пресслужбу очільника держави.

Зазначається, що під час зустрічі було обговорено низку питань, нагальних для людей з інвалідністю, зокрема питання доступності закладів охорони здоров’я.

"У ході зустрічі президент України підписав указ "Про підвищення ефективності заходів у сфері прав осіб з інвалідністю"", – наголосили в Офісі Зеленського.

За словами Зеленського, це перший документ, який повністю присвячений питанням людей з інвалідністю.

"Він стосується соціального захисту людей з інвалідністю, покращення їхнього доступу до медицини, освіти, праці, до об’єктів фізичного оточення. Та найголовніше, що ми бачимо кожного дня, де це не відбувається, – до транспортної інфраструктури", – констатував президент.

На його думку, важливо, щоб підписаний указ справді працював, особливо в частині доступності інфраструктурних об'єктів, установ, транспорту.

Також очільник держави висловив переконання, що сьогоднішня зустріч – не остання.

Він констатував, що нині влада намагається змінювати законодавство швидко.

"Я вважаю, що все, що зараз у цілому ухвалюється такими швидкими темпами, має враховувати потреби людей з інвалідністю. І це дуже правильно, тому що всі ми рівні. Тому я готовий дослухатися до вас як безпосередньо, так і через мого уповноваженого", – наголосив Зеленський.

Президент також нагадав, що незабаром виповнюється 10 років відтоді, як Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю та взяла на себе зобов’язання забезпечувати повноцінне життя людей з інвалідністю в усіх сферах.

"Ця конвенція є нашою дорожньою картою, і ми обов’язково дотримуватимемося її", – запевнив присутніх очільник держави.

Уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич подякував Володимиру Зеленському за роботу над документом та назвав підписання указу дуже важливим.

Учасники зустрічі обговорили низку питань, нагальних для людей з інвалідністю, зокрема питання доступності закладів охорони здоров’я. Представники громадянського суспільства звернули увагу Президента на необхідність облаштування та забезпечення доступності лікарень та інших медичних установ під час реалізації реформи охорони здоров’я.

Також учасники зустрічі зазначили, що військовослужбовці, які мають третю групу інвалідності, позбавлені можливості лікуватися у закладах Міністерства оборони. Крім того, вказувалося на необхідність державної програми з ендопротезування суглобів, очей, забезпечення слуховими апаратами, забезпечення лікування онкохворих учасників бойових дій.

Зеленський погодився з необхідністю вирішення зазначених питань і пообіцяв сприяти цьому.

Зі свого боку директор підприємства, на якому працюють незрячі, зауважив, що 31 грудня 2019 року закінчується дія пільгової, нульової ставки податку на додану вартість за операціями постачання товарів і послуг, що їх безпосередньо виготовляють підприємства та громадські організації осіб з інвалідністю. Він звернувся до Президента з проханням сприяти у вирішенні питання продовження дії пільгового податку.

Президент зі свого боку зазначив, що указ, який він підписав, містить пункт, що стосується забезпечення продовження дії нульової ставки ПДВ для таких підприємств.

Нагадаємо, сьогодні народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому проект закону №0963 "Про внесення змін до закону України "Про дорожній рух" щодо організації дорожнього руху для осіб, які рухаються в колісних кріслах".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"