Зеленський прокоментував скорочення Ради до 100 нардепів

Комісія з питань правової реформи при президентові вивчить питання щодо зменшення кількості депутатів Верховної Ради України до 100 осіб

Про це йдеться у відповіді голови держави Володимира Зеленського на електронну петицію № 22/053544-еп "Зменшення кількості депутатів Верховної Ради України до 100 осіб", яка набрала необхідні 25 тисяч голосів, передає Depo.ua.

"Беручи до уваги те, що зміна конституційного складу Верховної Ради України пов’язана із необхідністю внесення змін до статті 76 Конституції України, вивчення порушеного питання здійснюватиметься Комісією з питань правової реформи", – йдеться у повідомленні.

Зеленський нагадав, що вказану комісію було створено 21 червня як консультативно-дорадчий орган при президентові України, пріоритетними напрямами роботи якої визначено, зокрема, підготовку та подання голові держави пропозицій щодо внесення змін до Конституції.

Водночас президент зауважив, що конституційний склад парламенту – чотириста п’ятдесят народних депутатів України, та зазначив, що такий склад парламенту обумовлений не лише навантаженням на Державний бюджет України, а й низкою інших критеріїв, зокрема, чисельністю населення, кількістю виборців, виборчою системою, структурою парламенту тощо.

"З огляду на зазначене та враховуючи те, що скорочення кількості народних депутатів України має як позитивні, так і негативні наслідки, вирішення питання щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України потребує виваженого, ґрунтовного аналізу та наукового підходу", – наголосив Зеленський у відповіді на петицію.

Нагадаємо, петицію про скорочення кількості народних депутатів України до 100 було оприлюднено 22 травня. Її підписали 25 тисяч 932 особи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна