UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Зеленський пояснив, чому Радбез ООН має стати більш ефективним

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй (Радбез ООН) має стати більш представницьким, збалансованим, прозорим та ефективним органом, і Україна готова брати активну участь у реформуванні ООН

Про це він заявив у межах виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, передає Depo.ua.

Так, Зеленський нагадав, як у жовтні 1945 року, після закінчення кровопролитної Другої світової війни, країни-засновниці ООН, серед яких була й Україна, відкинули всі суперечності та об’єдналися заради побудови кращого світу.

"Безперечно, за ці 75 років сталося чимало досягнень щодо економічного розвитку, подолання бідності, мінімізації воєн та катаклізмів, які могли б трапитися без існування ООН. Людство підкорило космос і навіть може проводити засідання ООН дистанційно, за допомогою сучасних технологій. Мовою тих самих технологій, ООН стала "програмним забезпеченням", яке вберегло світ від критичних помилок", – зазначив він.

За його словами, водночас, система все частіше починає давати збій – її атакують "баги" та "віруси".

На думку Зеленського, для того, щоб ООН і надалі відігравала важливу роль у становленні миру у світі, слід удосконалювати наявні механізми.  

"Неприпустимо, коли суверенітет незалежної держави порушує один з постійних членів Ради Безпеки ООН. Це остаточно доводить – механізми зразка 1945 року сьогодні працюють не до кінця. Все це може призвести до подальшого знецінення Ради Безпеки. Україна братиме активну участь у процесі її реформування. Цей орган має стати більш представницьким, збалансованим, прозорим та ефективним. В інтересах ООН мати дієвий інструмент, якщо хтось зловживає правом вето та статусом постійного члена", – наголосив глава держави.

На його переконання, 75-та річниця заснування ООН має стати стимулом для перетворення Організації на більш динамічну та ефективну структуру.

Також Зеленський висловив сподівання, що вже наступного року про 75-ту сесію Генасамблеї ООН згадуватимуть як про повернення до дієвої багатосторонності, ефективної міжнародної солідарності та фундаментальних принципів, які лягли в основу при створенні Організації Об'єднаних Націй.

"У нас немає запасної планети. Ми живемо тут і лише один раз. Це і є саме те майбутнє, якого ми хочемо, і саме та ООН, якої ми потребуємо", – сказав він.

Окрім того, Зеленський привітав Волкана Бозкира з обранням головою 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

"Хочу запевнити, що Україна була, є й буде для вас та ООН надійним партнером, навіть попри те, що сьогодні нас розділяють тисячі кілометрів", – підсумував він.

Нагадаємо, дещо раніше в ОП оприлюднили виступ Зеленського на дебатах Генасамблеї ООН.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"