Зеленський погрожує переглянути ухвалений Радою закон про мову

Майбутній президент України Володимир Зеленський пригрозив після свого вступу на посаду "зробити ретельний аналіз" ухваленого сьогодні Верховною Радою України закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної"
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Facebook Зеленського.

 

"Перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, які ми зможемо подолати лише разом. Російська агресія, повільний економічний розвиток, масова еміграція українців за кордон, тотальна корупція – це проблеми, які стосуються кожного з нас і суспільства в цілому. Тому ми повинні ініціювати та ухвалювати такі закони й такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки", – заявив Зеленський.

 

"Українська мова – єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство. Питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс. Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення", – вважає майбутній президент.

 

На думку Зеленського, законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики.

 

Він вважає, що закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю.

 

"Сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону – остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний. Після мого вступу на посаду президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян", – наголосив Зеленський.

 

Нагадаємо, 23 квітня ЦВК опрацювала 100% бюлетенів з другого туру президентських виборів в Україні і зафіксувала перемогу Володимира Зеленського з рекордним показником 73,22%, тоді як Петро Порошенко набрав 24,45%.

 

25 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна