Зеленський підписав "земельну конституцію": Про що йдеться

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин – передачу землі громадам України

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
Зеленський підписав "земельну конституці…
Фото: Скріншот

Про це повідомляє Depo.ua.

"Верховна Рада нарешті ухвалила останні ключові закони, необхідні для повноцінного старту прозорого ринку землі. Це – закон №2195, який запроваджує електронні аукціони з купівлі-продажу землі. Це – гарантія наповнення місцевих бюджетів, можливість кожного українця взяти участь в аукціоні та започаткувати своє фермерське господарство. І закон №2194, який докорінно змінює землеустрій нашої держави, і який називають "земельною конституцією", – наголосив Зеленський під час відкриття всеукраїнського форуму "Україна 30. Земля".

За його словами, це – закон, який забирає у "кабінетного чиновника" функцію оформляти право на землю.

"Яку він ніколи навіть у своєму житті не бачив. Він остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями. Закон, який чітко закріплює, що купувати та продавати землю можуть виключно українці. І закон, який я з великою радістю саме тут і саме зараз хочу підписати", – наголосив президент.

Зеленський підписав "земельну конституцію"

Крім того, він продемонстрував підписаний закон усім присутнім на заході.

"Ось, будь ласка, цей закон. Дуже важливий", – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, для фактичного завершення земельної реформи в Україні народні обранці мали ухвалити ще два законопроекти – №2194 та №2195. Вони стосуються передачі землі громадам та електронних земельних аукціонів.

16 березня Рада розпочала розгляд проекту закону №2194 щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин – передачу землі громадам України. Однак велика кількість правок до нього – 3 128 – фактично заблокувала роботу парламенту.

13 квітня Верховна Рада вийшла з карантину і нардепи знову почали працювати у режимі пленарних засідань. Однак найбільш важливі питання парламентарі виносили на позачергові засідання у другій половині робочого дня, оскільки у першій половині вони розглядали поправки до проекту закону №2194.

28 квітня Рада ухвалила довгостраждальний "земельний" законопроект №2194.

29 квітня народні обранці зайшли у розгляд проекту закону №2195 про електронні земельні аукціони, однак велика кількість правок до нього знову заблокувала роботу парламенту.

18 травня нардепи ухвалили нарешті закон про електронні земельні аукціони.

Читайте також: Як отримати земельну ділянку в Україні: Покрокова інструкція

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme