UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Зеленський підписав закон про розвантаження судів першої інстанції

Президент Володимир Зеленський підписав закон про здійснення кримінального провадження колегією суддів в суді першої інстанції
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

Закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів", вносить зміни до частин 2 статі 31 та статті 315 Кримінального процесуального кодексу, якими встановлюється, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад десять років, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

В ОП наголошують, що це пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції, що позитивно вплине на реалізацію прав сторін кримінального провадження, дотримання засад кримінального провадження, якість роботи місцевих судів України загальної юрисдикції.

Також зазначається, що такий крок розвантажить суди від розгляду великої кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів і сприятиме покращенню доступу громадян до правосуддя та виконанню завдань кримінального провадження, які закріплені як у національному законодавстві, так і в міжнародних угодах.

Як підкреслили в ОП, досі багато кримінальних проваджень, які розглядаються в судах першої інстанції колегією суддів, перебували в них протягом двох і більше років. Це пов’язано як зі зростанням кількості таких справ, так і зі складністю узгодження графіків судових засідань між членами колегії, особливо в період відпусток.

Крім того, зазначають в Офісі президента, у багатьох судах правосуддя здійснюють не більше трьох суддів, внаслідок чого після розгляду будь-якого клопотання органу досудового розслідування під час досудового розслідування в цьому суді вже неможливо створити колегію суддів, а тому справи скеровувалися до апеляційних судів з метою зміни територіальної підсудності та направлення справ на розгляд до інших судів. Надалі значна віддаленість суду, який розглядає справу, від місця мешкання учасників кримінального провадження призводила до низької явки на судові засідання та відкладення розгляду справи.

"Всі ці чинники негативно впливали не лише на швидкість судового розгляду, а й на його якість", – підкреслили в ОП.

Нагадаємо, 21 липня Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому проєкт закону №2456 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"