Зеленський оголосив Україну інвестиційною гаванню світу

Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до учасників міжнародної конференції "Україна: інвестиційна гавань в часи змін", яка відбувається сьогодні у Києві, назвавши нашу країну інвестиційною гаванню, відкритою для світу

На конференції зібралося близько тисячі учасників – представників бізнес-спільноти з понад 60 країн світу, передає Depo.ua з посиланням на сайт Офісу президента.

"Україна – динамічна європейська країна, яка вдосконалює свій інвестиційний клімат, щоб конкурувати на світовому рівні, створювати нові можливості для бізнесу та збільшувати прямі іноземні інвестиції. Україна відкрита для світу як інвестиційна гавань у час змін", – сказав Зеленський.

Він наголосив, що попри виклики протягом 2020 року Україна з допомогою бізнес-спільноти здійснила історичні реформи: ухвалила законодавство про запровадження ринку землі, підвищила прозорість податкової системи, підтримала бізнес доступними кредитами, розпочала відкриту приватизацію, підписала перші концесійні угоди. Також була запущена "Дія" – цифрова платформа для бізнесу та громадян, яка поставила Україну в ряд провідних країн з цифровими паспортами та онлайн-послугами.

Зеленський відзначив прогресивну роль ІТ-галузі.

"Понад сто міжнародних компаній мають свої інноваційні потужності в Україні. Ми співпрацюємо з Microsoft, яка інвестуватиме понад 500 мільйонів доларів у розвиток хмарних сервісів в Україні", – зауважив президент.

Він подякував команді UkraineInvest за організацію конференції.

На конференції обговорювали посилення захисту прав інвесторів, стимулювання залучення інвестицій у малий і середній бізнес, перспективи релокації виробничих потужностей в Україну, посилення комунікації між регіонами та світом, а також успішні кейси інвесторів у нашій країні.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму відеозверненні зазначив, що з метою стимулювання економічного зростання український уряд продовжує співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема МВФ, Світовим банком та іншими партнерами.

"Наразі ми активно обговорюємо з ЄС питання промислового безвізу, угоди про Спільний авіаційний простір та приєднання України до європейської енергетичної мережі ENTSO-E", – повідомив він.

Другий пріоритет уряду – поліпшення бізнес-клімату в Україні до найкращих світових стандартів. Зокрема, за словами Шмигаля, мета – найближчим часом потрапити в топ-30 рейтингу Doing Business.

Кабмін планує протягом 2021-2022 років укласти концесійні угоди щодо морських портів, автошляхів, аеропортів, залізниці та інших об'єктів інфраструктури. Сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні й очікуване ухвалення Верховною Радою закону про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.

Учасники заходу також обговорили Стратегію залучення інвестицій в економіку України.

"Аби конкурувати за інвестиції на глобальному рівні, Україні потрібно застосовувати інноваційні підходи для промоції інвестиційного потенціалу. Саме тому UkraineInvest зібрав бізнес-спільноту з багатьох країн світу, щоб поінформувати про кроки України в напрямку покращення ділового клімату", – зазначив виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач.

Нагадаємо, 20 травня стало відомо, що Україна змінить умови "інвестняні".

Довідка: За словами колишнього міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, проект "інвестиційна няня" дозволить інвесторам укладати угоди із Кабміном, який представляє державу та може відповідати у міжнародних судах, якщо порушить умови договору.

Він також розповів, як працюватимуть "інвестиційні няні", і запропонував інвесторам об'єднуватися, аби отримати хоча б одну "інвестиційну няню" на двох.

Президент України Володимир Зеленський пояснив, що з тими інвесторами, які вкладуть в Україні понад $100 млн, держава укладатиме додаткові договори, відповідно до яких за кожним таким інвестором закріплять персонального радника.

Колишній прем'єр Олексій Гончарук пояснив також, що Кабмін планує надавати персональних менеджерів ("інвестиційних нянь") не лише новим інвесторам, які вкладуть в економіку понад 100 мільйонів доларів, а й тим, які вже працюють в Україні, зокрема, і великим українським інвесторам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme