Зеленський обнадіяв президента Угорщини в мовному питанні

Президент Угорщини Янош Адер назвав обнадійливими перші переговори з новим президентом України Володимиром Зеленським, які відбулися 20 травня після інавгурації новообраного українського голови держави

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Адер запропонував українському партнерові якнайшвидше створити спільну комісію, учасники якої "у спокійній обстановці зможуть обговорювати всі спірні питання і їх вирішення".

За словами угорського президента, його колега Володимир Зеленський схвально сприйняв цю пропозицію.

"Ми зацікавлені у побудові таких упорядкованих і спокійних відносин, які у нас склалися з іншими нашими сусідами. Адже Україна є найбільшою за чисельністю населення сусідньою державою. Ми готові до цього. Водночас я дав зрозуміти, що закарпатські угорці просять не більше ніж дотримуватися закріплених у Конституції і взятих на себе у міжнародних угодах зобов’язань", – наголосив президент Угорщини.

Він також заявив, що "сьогодні в Україні права угорської меншини більш обмежені, ніж у часи радянської системи". Він додав, що в часи демократії такий стан є "неприпустимим".

Водночас угорський президент назвав сприятливим те, що новий президент України "продемонстрував відкритість і добрі наміри" у питаннях щодо закарпатських угорців, як-от подвійне громадянство, обговорення стану національної освіти та закону про мову і якнайшвидше вирішення спільними зусиллями і доброю волею пов’язаних із цим проблем.

Адер запросив Володимира Зеленського відвідати Угорщину, щоб обмінятися думками, зокрема про розвиток контрольно-пропускних пунктів та охорону довкілля у прикордонній смузі.

Президент Угорщини висловив сподівання, що такі зустрічі матимуть продовження спочатку на експертному, а потім знову на президентському рівнях.

Нагадаємо, 20 травня під час зустрічі з президентом Угорщини Яношем Адером президент України Володимир Зеленський обговорив подальший тиск на Росію.

Як відомо, в уряді пропонують впровадити три моделі навчання мовою національних меншин.Наприклад, кримські татари зможуть навчатися рідною мовою до 11 (12) класу разом з ґрунтовним вивченням української мови. Закарпатські угорці в початковій школі будуть навчатися рідною мовою поряд з українською. З п'ятого класу не менше 20% навчального часу має викладатися українською з збільшенням до не менш 40% у 9 класі (в старших класах не менше 60%).

Для російськомовного населення передбачається, що не менше 80% навчального часу буде викладатися українською мовою вже з п'ятого класу.

У грудні офіційний Будапешт почав вкладати кошти у підвищення рівня володіння українською мовою для етнічних угорців, що живуть на Закарпатті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme