Зеленський обговорив з Дудою можливості протистояння "Північному потоку-2"
Україна та Польща мають докласти максимум зусиль, щоб не допустити завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік–2"
- Головна
-
24 лютого 2021 22:36
Про це йшлося під час телефонної розмови президента України Володимира Зеленського з президентом Польщі Анджеєм Дудою, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт президента.
Зазначається, що окрему увагу президенти приділили проблематиці забезпечення енергетичної безпеки у Європі.
"Цей проект, по суті, – пастка для всієї Європи. Його не можна допустити. Подальше посилення санкцій проти цього проекту – це гарантія енергетичної безпеки Європи", – сказав Зеленський.
Дуда погодився, що потрібно докласти всіх зусиль, щоб не допустити будівництва газопроводу "Північний потік – 2".
Лідери скоординували кроки щодо подальшої протидії проекту "Північний потік – 2" та домовилися максимально залучати до цього міжнародну спільноту.
Також співрозмовники обговорили боротьбу з пандемією коронавірусу, війни на Донбасі та двосторонньої торгівлі.
Нагадаємо, днями щоб уникнути санкцій США, понад 15 компаній вийшли з проекту "Північний потік-2".
Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.
Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.
"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.
Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).
Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).
Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.
19 січня 2021 року США ввели санкції проти судна "Фортуна", яке будує газопровід. До санкційного списку також було внесено російську компанію "Рустанкер" та танкери "Максим Горький" і "Сьєрра", які ходять під російським прапором.
24 січня російське судно-трубоукладник "Фортуна", не зважаючи на накладені на нього санкції США, продовжило прокладання газопроводу "Північний потік-2" у водах Данії.
Нині з загальної протяжності 2 460 км вже укладено понад 2 300 км трубопроводу. Залишилося завершити укладання близько 120 км у водах Данії та понад 28 км – у водах Німеччини.
Читайте також: Дві небезпеки від російської "Фортуни": Як просувається будівництво "Півінічного потоку-2"
Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News
- 22:09Зеленський заявив, що США мають сприяти членству України в НАТО не лише на словах
- 21:59Макгрегор сенсаційно відмовився від бою-реваншу з Пор'є
- 21:57Легендарний актор із саги "Один вдома" став батьком
- 21:49На Луганщині продавець наркотиків намагався "відкупитися" від поліцейських ФОТО
- 21:43 "Динамо" домовляється про сенсаційний трансфер українського футболіста
- 21:39"Главком" виграв суд: Сайт знову розблокують
- 21:24"Євросолідарність" вимагає розібратися, чи брали українські спецслужби участь у викраденні судді Чауса
- 21:14Український футбольний клуб несподівано змінив головного тренера
- 21:06"Свобода слова" на ICTV: Російські війська на кордоні. Що далі? Прес-реліз Відео
- 20:56 Відновлення світової економіки від МВФ: Нацбанк розраховує на $2,73 млрд для України
- 20:55Росія закрилася від Туреччини аж до початку літа: Кажуть, що із візитом Зеленського це не пов'язано
- 20:53На вулицях Донецька побільшало озброєних людей, бойовики мінують мости, — Гармаш
- 20:38Футболістів білоруського клубу відправили працювати в колгосп
- 20:37 Януковичу відмовили у обов'язковому відеозв'язку у справі про його держзраду
- 20:32 Кириленко розповів, як довго Донеччина перебуватиме у помаранчевій зоні ФОТО
- 20:28Україна посилює обмеження на кордоні з Білоруссю
- 20:08 Кольоровий, однак видозмінений: Як Хмельниччина переживає черговий етап карантину (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
- 20:04Україна домовляється з ОАЕ про постачання 5 млн доз китайської COVID-вакцини
- 19:46 Росія до кінця квітня має завершити перекидання військ до українського кордону