Зеленський не проти відтермінування запуску ринку електроенергії, – Герус

Президент України Володимир Зеленський підтримує перенесення дати запуску нового ринку електроенергії, який має запрацювати в Україні 1 липня, на три місяці або на один рік

Про це у Facebook повідомив представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус.

"Президент готовий і на рік, і на 3 місяці. Але це відстрочити може лише парламент, тому що це закон", - написав він.

Нагадаємо, раніше представництва ЄС та Європейського інвестиційного банку в Українірекомендували відкласти впровадження нового ринку електричної енергії в нашій країні на обмежений період часу через те, що важливі регуляторні норми і IT-системи ще не готові.

У Світовому банку вважають, що Україна станом на 1 липня 2019 року буде не готова до відкриття ринку електроенергії.

Європейський банк реконструкції і розвитку приєднався до інших міжнародних партнерів у рекомендації відкласти запуск нового ринку електроенергії в Україні на певний термін.

Довідка: повномасштабний ринок електроенергії згідно з Законом України "Про ринок електричної енергії" повинен бути введений із 1 липня 2019 року.

21 травня Національна комісія з регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг (НКРЕКУ) заявила, що не бачить перешкод для запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

22 травня у Верховній Раді зареєстрований законопроект №10318 про відтермінування запровадження нового ринку електричної енергії на три місяці до 1 жовтня 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна