UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Зеленський хоче продовжити особливий статус Донбасу ще на рік

Закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" може бути продовжений ще на один рік

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі зі ЗМІ за результатами саміту лідерів країн-учасниць "нормандського формату" в Парижі, передає Depo.ua з посиланням на Офіс президента.

"Сьогодні сторони висловили зацікавленість у досягненні домовленості в рамках "нормандського формату" та Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів особливостей місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей та інкорпорування "формули Штайнмайєра", – повідомив голова держави.

Він пояснив, що простіше зараз продовжити термін дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", ніж дочекатися його закінчення, а потім голосувати за новий закон щодо Донбасу.

"Тому я гадаю, що треба продовжити. Тим паче, так записано в Мінських домовленостях, що ми повинні погодити з усіма сторонами в ТКГ. Цей закон уже є. Ми його продовжуємо, але він тимчасовий – на рік. Мене запитали, чому не на п’ять чи 10 років. Я відповів чесно всім представникам: ми не знаємо, що буде через 5-10 років. А один рік – це нормальна пропозиція", – сказав Зеленський.

Зі свого боку Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що впровадження "формули Штайнмайєра" – це певний порядок дій, зокрема оголошення особливого статусу та проведення місцевих виборів.

Вона також наголосила, що на переговорах лідерів "Нормандської четвірки" у Парижі сторони відчули добру волю вирішувати складні питання.

"Цієї волі нарешті не бракує, і ми абсолютно реалістично бачимо вирішення цих проблем", – зазначила Меркель.

Вона також позитивно оцінила першу зустріч Зеленського та президента Росії Володимира Путіна.

"Я сподіваюся, що і наша зустріч, і двостороння зустріч між президентами відбулася для блага всіх", – сказала Меркель.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський повідомив, що питання місцевих виборів на Донбасі обговорюватиметься на рівні Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

Відомо, що Путін наполягав на тому, що на непідконтрольних територіях Донбасу мусять спершу відбутися вибори, а уже потім Україна отримає можливість контролювати кордон. Зеленський не погодився з такою пропозицією.

Читайте такожЗустріч Зеленського з Путіним в межах "нормандського саміту": Як це було (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme