Юрти Саакашвілі: Скільки гетьманів на Міхо-майдані

За місяць стояння під стінами Верховної Ради Михайло Саакашвілі розсварився майже з усіма своїми і без того дуже ситуативними союзниками

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Юрти Саакашвілі: Скільки гетьманів на Мі…

У неділю під час "Маршу обурених" на Михайлівській площі, який зібрав близько 500 людей, Міхеїл Саакашвілі анонсував проведення чергового народного віче під стінами Верховної Ради на неділю, 19 листопада. Утім, ці плани не викликали особливого ажіотажу. І справа тут не лише у відсутності масштабної суспільної підтримки, але й у серйозних внутрішніх чварах між основними організаторами наметового містечка в урядовому кварталі.

Варто нагадати, що перший розкол всередині активістів стався за три дні після початку мітингу під ВР. Вже 19 жовтня більшість політиків, які підтягнулися на мітинг, вийшли з акції. Лямку продовжив тягнути лише "Рух нових сил" на чолі з Саакашвілі, а також парочка депутатів "Самопомочі" Семен Семенченко та Єгор Соболєв, які створили рух "Визволення".

Та попри вихід з процесу, зі сцени регулярно виступали ті, хто офіційно ніби відмовилися брати участь в протестах. Йдеться про "єврооптимістів" і деяких політиків, які не мають мандатів. Багато хто з них офф-рекордс констатували провал акції та казали про необхідність зміни формату заходу.

За інформацією Depo.ua, дискусії навколо необхідності згортання наметового містечка лунали і поміж організаторів. Попри це, тиждень тому на площі Конституції, яка знаходиться прямо під парламентом, з'явилися спеціальні надувні юрти, що стало свідченням бажання Саакашвілі йти до останнього, сподіваючись за рахунок закликів до імпічменту президенту Петру Порошенку все ж мобілізувати симпатиків.

Як розповіли нашому виданню учасники подій, у суперечках дійшло до того, що частина активістів прямо поставила Саакашвілі на "ігнор", і тепер відверто веде власну гру. Зокрема, дехто з учасників звернув увагу на те, що Єгор Соболєв, який раніше був чи найактивнішим спікером з трибуни, чомусь вирішив не виступати на "Марші обурених". Подейкують, що це пов'язано з суттєвим охолодженням відносин між ним та колишнім президентом Грузії.

Образи є і в "єврооптимістів". Так, під час недільної акції за мовчазної згоди Саакашвілі одне з крил мітингарів – так звана "Рада наметів" - тролило нардепа Мустафу Найєма, вимагаючи від нього вийти з БПП. Мовляв, як він може боротися з владою, якщо знаходиться у лавах президентської політсили?

Увесь цей розбрід і хитання не додає перспектив "Міхомайдану". Зараз під стінами Верховної Ради знаходиться усього дві-три сотні людей. І це в пленарний тиждень. Ситуація для Саакашвілі ускладнюється ще й тим, що Верховна Рада наступного разу збереться аж 5 грудня. Зараз він заявляє: якщо 3 грудня влада не виконає вимоги протестувальників під Радою (зокрема, щодо напрацювання закону про імпічмент президента), то подальшим кроком буде початок процедури "народного імпічменту" президента і всієї влади. Та з урахуванням такої кількості проблем серед "таборитів" та появи кількох "гетьманів" радше дійде до імпічменту самому Саакашвілі...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme