Збиття літака МАУ: Україна досі не отримала від Ірану офіційної інформації про причини трагедії

Київ досі не отримав від Тегерану офіційного повідомлення про причини атаки на Boeing авіакомпанії МАУ, збитого ППО Корпусу вартових Ісламської революції

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, коментуючи інформацію про те, що в Ірані відповідальним називають оператора зенітно-ракетного комплексу "ТОР", передає Depo.ua із посиланням на "Радіо Свобода".

"Українська сторона не отримувала ніяких офіційних повідомлень від іранської сторони про причини збиття українського літака над небом Тегерана", – заявив Єнін.

Заступник голови МЗС нагадав, що згідно з Чиказькою і Монреальської конвенціями, країна, на території якої сталася авіакатастрофа, зобов'язана забезпечити невідкладне, об'єктивне, неупереджене розслідування її причин. А також провести відповідне кримінальне розслідування.

За словами Єніна, Україна домагатиметься притягнення всі відповідальних до кримінальної відповідальності, а також виплати компенсацій постраждалим.

Він також наголосив, що міжнародно-правова відповідальність за авіакатастрофу лежить на Ірані.

"Саме тому всі факти мають бути підтверджені відповідними рішеннями суддів, набути законноъ сили. Ми... повинні отримати максимальний доступ до всієї інформації розслідування, переконатися в тому, що воно проведено об'єктивно і ґрунтується на об'єктивних оцінках відповідних органів влади іранської сторони. Більше того, цю позицію розділяє не тільки України, але й усі інші постраждалі держави", – підсумував заступник міністра.

Нагадаємо, дещо раніше в Ірані заявили, що відповідальним за збитий 8 січня 2020 року літак МАУ під Тегераном є оператор ракетної системи, який порушив правила ведення вогню "без отримання дозволу".

27 квітня Україна заявила, що наполягає на доставці "чорних скриньок" збитого МАУ з Ірану та виплаті компенсацій.

17 травня стало відомо, що Україна може звернутись до Міжнародного суду ООН у справі про катастрофу літака МАУ в Ірані, якщо переговори зайдуть в глухий кут.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Дещо пізніше відповідальність за збиття літака МАУ взяло на себе елітне військово-політичне формування Ірану Корпус вартових Ісламської революції, а головний командир КВІР Хосейн Саламі вибачився за трагедічну "помилку".

20 січня Іран оприлюднив другий попередній звіт про збиття літака МАУ.

11 березня Іран погодився віддати Україні "чорні скриньки" літака МАУ.

25 березня Канада заявила про порушення з боку Ірану, який відмовився передавати Україні чорні скриньки українського пасажирського літака.

29 березня Іран призупинив розшифровку "чорних ящиків" збитого пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" у зв'язку з поширенням коронавірусу. 

Водночас Офіс генпрокурора призначив проведення комплексної криміналістичної експертизи щодо авіакатастрофи рейсу Тегеран-Київ та наполягає на створенні міжнародної слідчої групи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme