Програма віри в державу-лідера: Що обіцяє українцям Петро Порошенко

Відразу після появи передвиборчої програми Петра Порошенка, Depo.ua проаналізували її за тими ж критеріями, за якими аналізували програми його суперників

Політичний оглядач
Програма віри в державу-лідера: Що обіця…

"Велика держава вільних і щасливих людей". З програмою під такою назвою Петро Порошенко йде на свій другий президентський термін. Він відразу зазначає головну місію: вступ до Євросоюзу і НАТО. По термінах: у 2023 ми подамо заявку на вступ до ЄС, отримаємо і почнемо виконувати План дій щодо членства в НАТО. Але подамо заявку не просто так, а як країна – регіональний лідер.

Для цього упродовж наступних 5 років Україна має стати лідером аграрного сектору в Європі; одним із п'яти нових глобальних лідерів ІТ-сектору; регіональним лідером індустріального розвитку; транспортним хабом Східної Європи й однією з десяти найбільш відвідуваних країн Європи під гаслом "Модна країна, яку відкриває світ".

Якщо в аграрному секторі наша держава демонструє значні успіхи, то, приміром, у сфері туризму пасе задніх. Для того, щоб стати однією з десяти найбільш відвідуваних країн Європи, потрібні не лише аеропорти, але й якісна транспортна інфраструктура. Якої немає. Не кажучи вже про специфічну українську гостинність.

Наступну частину програми займає звіт Порошенка про пророблену роботу: відродили армію, яка зупинила російського агресора і стримує його (тут же йдеться про успіхи вітчизняного ВПК та підвищення рівня фінансового і матеріального забезпечення військових); Україна утвердилась як впливовий учасник міжнародних відносин, важливий центр світової дипломатії; підписано угоду про асоціацію та створено зону вільної торгівлі з Євросоюзом; згадав президент і про безвіз та про тісні відносини з НАТО. Економіку, а саме її слабкість є однією з головних тез опонентів діючого президента, за словами Порошенка, почала зростати завдяки зусиллям влади з макрофінансової стабілізації.

Є у звіті про децентралізацію, яку президент обіцяє продовжувати, про антикорупційні органи, про захист мови, про Томос і помісну церкву, про судові позови до РФ в міжнародних судах. Про мир: продовжимо лінію на відновлення територіальної цілісності України політико-дипломатичним шляхом, забезпечуючи єдність проукраїнської коаліції у світі, використовуючи інструмент санкцій та механізм міжнародної місії ООН на всій території окупованого Донбасу. Тобто, чуда чи швидкого рішення на кшталт Будапешт + Порошенко не обіцяє.

Окремий розділ програми – подолання бідності. Коли суб'єктивно – глибиною не вражає. Названі досягнення неодноразово ставилися під сумнім опонентами Порошенка. Наступний розділ – прорив та якісні зміни в економіці. Він конкретніший. Зокрема, у ньому розширено 5 головних пріоритетів успіху, які є в преамбулі програми. Їхня реалізація, вважає Порошенко, створить сотні тисяч робочих місць із достойною оплатою праці, дасть змогу створити робочі місця у суміжних галузях, посилить попит і дасть поштовх розвитку для десятків тисяч малих підприємств, що знизить рівень робочої еміграції українців, створить мотивацію працювати в Україні.

На думку Порошенка, запропонована стратегія наблизить нас до соціальних критеріїв членства в Європейському Союзі, до побудови країни вільних і щасливих людей. "Україна - це Європа", завершує свою програму президент.

Основні моменти

Перший - у 2023 році буде подана заявка на вступ до ЄС, але перед цим Україна має виконати дуже багато завдань, ставши конкурентною державою. У першу чергу в економічному плані. Тут - без популізму: без праці і поту в Європу не потрапимо. Другий момент – Україна отримає і почне виконувати ПДЧ зі вступу в НАТО. Також амбітна мета, однак, як показує досвід Грузії, Чорногорії і Македонії, при виконанні критеріїв для членства в Альянсі можуть бути набагато важливішими не посилення обороноздатності, а політична мотивація самого НАТО. У випадку балканських країн, мало залежних від геополітичних інтересів Москви, така мотивація виявилася чомусь більшою, аніж у випадку Грузії.

Третій момент – чітко окреслені 5 завдань. Однак їхнє виконання потребує мобілізації всього населення, а в програмі немає рецепту такої мобілізації.

Четвертий момент – у програмі багато уваги приділяється звіту за пророблену роботу. З чимось можна погодитися, щось є не лише заслугою Порошенка, а й уряду і парламенту, однак звітуватися дійсно є про що.

П'ятий момент – про щасливих людей. Мабуть не помилимося, коли скажемо – цей нюанс у програмі використовуватимуть проти Порошенка. Бо українці, як відомо з різних соцопитувань, дуже люблять почуватися нещасними. А ще люблять політиків, які про нещастя і зубожіння говорять.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme