Вадим Денисенко: Заява "Нафтогазу" про зниження цін на газ – це маніпуляція

Заява НАК "Нафтогаз України" щодо можливого зниження ціни на газ є маніпулятивною, оскільки наразі не відомо, скільки саме газу було закуплено у Словаччини, та як довго Україна зможе споживати газ саме за цією ціною

Про це повідомив народний депутат, представник уряду в парламенті Вадим Денисенко під час спілкування з журналістами в кулуарах Верховної Ради, передає Depo.ua.

"На сьогоднішній момент "Нафтогаз" заявив про те, що вони закупили у Словаччини невідомо, хочу підкреслити,  невідомо скільки було законтрактовано газу... по ціні, яка дозволяє на виході споживачу отримати газ, підкреслюю, на 2% дешевше, ніж зараз... Кожен може порахувати, наскільки це багато чи мало. Ми не знаємо, скільки було насправді законтрактовано цього газу, і ми не розуміємо, у всякому разі офіційно, цієї цифри ніхто не озвучив", - пояснив він.

Також Денисенко зауважив, що наразі невідомо, як довго Україна зможе споживати газ саме за цією ціною.

"Не треба забувати, що ціна на газ завжди коливається, і в травні місяці вона традиційно, фактично кожного року, вона зменшується, а приблизно у вересні починає рости", - наголосив нардеп.

Він також повідомив, що голова правління НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєв пропонує, щоб уряд прибрав так зване ПСО.

"Це соціальні обов'язки компанії "Нафтогаз України" перед державою Україна, або перед населенням України поставляти газ по визначеній ціні. Це ціна, яка є на сьогоднішній момент... Більше того, я хотів би всім нагадати, що у фінплані, який не затвердив Кабінет міністрів, "Нафтогаз" вимагав від держави, щоб усі ми компенсували НАК "Нафтогаз" 52 млрд грн на це саме ПСО. Тому, станом на сьогоднішній момент, я не впевнений, чи законтрактований газ до кінця року (для того, щоб сказати, що ми опускаємо ціну на газ)... Це, по суті, маніпуляція, тому що коли у вересні почнеться підняття ціни на газ, я не думаю, що Коболєв скаже: "А тепер давайте повернемо ПСО і повернемося до меншої ціни на газ". Тому, з цієї точки зору, Коболєв і компанія "Нафтогаз України" займаються маніпуляціями", - підсумував Денисенко.

Нагадаємо, 14 березня голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв направив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману листа, в якому заявив про можливість не підвищувати з 1 травня цін на газ для українців.

Довідка: У період з 1 листопада 2018 року по 1 травня 2019 року ціна на газ для населення становить 6235,5 гривні без ПДВ, витрат на транспортування та надбавки облгазів. Разом з ПДВ, витратами на транспортування та надбавками облгазів ціна на газ для потреб населення становитиме 8550 грн за 1 тис. куб. м, про що було оголошено урядом.

19 жовтня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про підвищення цін на газ для населення на 23%.

Згодом уряд оприлюднив постанову, згідно з якою очікується нове підвищення цін на газ.

Додамо, уряд заклав у проект держбюджету-2019 55 мільярдів гривень на житлові субсидії для громадян.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook