Завод Порошенка досі не декомунізували (ФОТО)

На фабриці кондитерської корпорації у Києві, яка належить президенту Петру Порошенку, досі стоїть пам'ятник відомому економісту Карлу Марксу
Depo.Влада
15 вересня 2016 10:44
ФОТО: depo.ua

ПАТ "Завод "Ленінська кузня", який також пов'язаний з главою держави, досі не перейменований, що є прямим порушенням законодавства, передає depo.ua з посиланням на "Апостроф".

Завод Порошенка досі не декомунізували (ФОТО) - фото 1

За словами історика Володимира В'ятровича, завод "Ленінська кузня" оголосив конкурс на зміну назви в травні цього року, вже будучи штрафником з виконання законів про декомунізацію. Але досі в цьому напрямку нічого не зроблено.

"Що стосується пам'ятника Карлу Марксу, то очевидно, що тут немає взагалі ніяких виправдань, чому він не демонтований. Ніяких винятків на якісь підприємства немає, пам'ятник повинен бути усунутий з публічного простору. Мені здається, що якщо ми говоримо про підприємства, які пов'язані з главою держави, то тут надзвичайно важливо, щоб вони були прикладом у дотриманні законодавства", - заявив історик.

Президент підписав пакет законів про декомунізацію 15 травня 2015 року, а вже з 21 травня того ж року ці закони вступили в силу. Згідно з новими правилами, в країні забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви КДБ і визнаються борцями за незалежність України воїни УПА. Також підлягають перейменуванню об'єкти, які мають у своїй назві символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Нагадаємо, що Українській інститут національної пам'яті (УІНП) опублікував список з 520 осіб, які підпадають під закон про декомунізацію. До переліку увійшли історичні діячі, чия діяльність підпадає під дію законів про декомунізацію. Серед них є і Карл Маркс, який був соавтором "Маніфесту Комуністичної партії", прославився науковою економічною працею "Капітал", в якій обґрунтовується теорія простого і розширеного суспільного відтворення. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада