Завершилися перші вибори у 144 об’єднаних територіальних громадах

Сьогодні в Україні відбулось голосування на перших місцевих виборах у 144 об’єднаних територіальних громадах
Depo.Влада
18 грудня 2016 20:43
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.ua, про це повідомила прес-служба ОПОРИ.

Як повідомили в ОПОРІ, за результатами голосування буде обрано 76 сільських голів, селищних голів — 46, міських голів — 21, а також відповідні місцеві ради та 1 старосту.

Варто зазначити, що о 07:15 розпочалось підготовче засідання дільничних виборчих комісій. А саме голосування відбувалосьі з 08:00 до 20:00.

Нагадаємо, що проведення цих виборів є заключним етапом об’єднання територіальних громад і набуття повноважень новими органами самоврядування.

Відповідно до Закону України “Про місцеві вибори” у міських громадах вибори до рад відбуваються в багатомандатному виборчому окрузі за пропорційною виборчою системою за виборчими списками місцевих організацій політичних партій із закріпленням кандидатів за територіальними виборчими округами. Водночас вибори міського голови у громадах, голосування у яких відбувається 18 грудня 2016 р., проводяться за мажоритарною системою відносної більшості і не потребуватиме повторного голосування. У сільських, селищних ОТГ вибори до рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія громади. А голови таких громад — за мажоритарною системою відносної більшості.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада