Новий "Джокер": Проти кого використає Онищенка влада Зеленського

НАБУ та САП ініціювали затримання в Німеччині та подальшу видачу колишнього нардепа Олександра Онищенка українським правоохоронним органам

Економічний і політичний оглядач
Новий "Джокер": Проти кого використає Он…

Екс-нардепа Олександра Онищенка, який уславився тим, що записав компрометуючі розмови в кабінеті екс-президента Петра Порошенка, затримали в німецькому місті Аахен за запитом українських НАБУ та САП. Сталося це 29 листопада, хоча інформацію підтвердили лише вчора, 3 грудня, констатує Depo.ua.

Через зникнення з інформаційного поля (останній запис у своєму Facebook екс-депутат зробив ще вранці 28 листопада, хоча до того писав пости по кілька разів на день) і вчорашнє повідомлення про затримання у Німеччині, журналісти та експерти почали обговорювати різноманітні версії. Деякі з них є доволі цікавими.

Чортик з табакерки

Одним з перших свою версію зникнення Онищенка оприлюднили журналісти сайту Vesti.ua. Посилаючись на неназвані джерела сайт припустив, що це може бути виконанням плану самого бізнесмена, який повідомив напередодні деяких осіб, що збирається залишити на певний час інформаційний простір, а потім - несподівано об'явитись. 

"Він завжди був на зв'язку цілодобово. Він говорив, що хоче на якийсь час зникнути, а потім з'явитися. Його затримання могло бути спланованим за цією логікою. він вільно переміщався, впевнено. У нього хороші адвокати, ні про що не переживав", - говорить джерело сайту.

Удар по Порошенку

Інше видання, симпатією та підтримкою якого користується Онищенко, strana.ua, висуває гіпотезу, що Онищенко  розглядав можливість піти на угоду зі слідством. І перебував з цього приводу в переговорному процесі з українською владою.

"Йшлося про те, що він дасть свідчення з приводу ролі Порошенко в тій справі, в якій проходить екс-глава ДФС Насиров (щодо розстрочки податків для компаній Онищенко, яку Насиров, за однією з версій, дав по команді Порошенка, - йдеться у публікації видання.

Фактор Тимошенко

Ще одним поясненням може бути бажання нейтралізувати Онищенка вже новою владою як фактор нестабільності і загрози. Як відомо, екс-нардеп протягом тривалого часу надавав моральну підтримку "Батьківщині" Юлії Тимошенко. І саме через близкість з нею свого часу був "загнаний" Порошенком за кордон.

Не виключено, що збіг у часі атаки на Онищенка з боку НАБУ та САП та переходу Тимошенко у активну фазу "нищення" Зеленського, не є випадковим. А одне потягнуло за собою інше. 

Хто такий Онищенко

Київський бізнесмен Олександр Онищенко має узбецьке коріння (його батько Раджаб Кадиров є генералом узбекського МВС, в системі якого займав високі пости). На бізнесовій ниві почав працювати ще у 90-ті роки. Першим бізнесом був імпорт автомобів з Європи. 

Згодом його сфера діяльності розширилася в тому числі і за рахунок енергетичного бізнесу.

Починаючи з 2010 року почав активно цікавитись політикою. В 2012-му разом з регіоналами потрапив до парламенту. В 2014-му, на дострокових виборах, також пройшов у ВР по мажоритарному округу на Київщині. Під час ранього Порошенка зблизився з ним, хоча до того мав багато спільних бачень з Юлією Тимошенко, і почав виконувати для президента делікатні завдання у парламенті, організовуючи результативні голосування.

Але вже у 2016-му році політика перестала бути для Онищенка захисною парасолькою, а навпаки почала представляти суттєву загрозу. Сталося це в результаті конфлітку з тим самим Порошенком, який вилився згодом у кримінальне переслідування Онищенка з боку НАБУ по газових справах - бізнесмен в останні роки активно цікавився українськими покладами газу та газовидобуванням.

Після початку активної фази переслідування з боку НАБУ Онищенко вважав за краще залишити Україну. Він осів спочатку у НІмечинні, а потім у Іспанії, де намагався отримати статус політичного біженця.

Протягом цих років намагався максимально дошкулити своєму кривдникові, публікуючи записи розмов нібито з кабінету Порошенка та видаючи книгу "Петро П'ятий". Плівки мали засвідчити корупційну спрямованість Порошенка, який шукав не зовсім законні способи збагачення та здобуття політичного впливу. А книга завдавала удару по репутації президента, виставляючи його в якості самодура та неврівноваженого невротика, який маніпулює людьми та отримує задоволення, коли принижує своїх підлеглих.

З обранням президентом Володимира Зеленського Онищенко не поспішав повертатись в Україну, як це зробив його колега Андрій Портнов, приглядаючись до нової влади і оцінюючи можливі ризики від своєї репатріації. В листопаді він все ж наважився: відмовився від отримання статусу політичного біженця в Іспанії і навіть заявив, що придбав квиток на 13 грудня до Києва. 

Але тепер йому, схоже, доведеться летіти за державний кошт.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme