Затримання людей Семенченка: Коли Саакашвілі заявить про "ескадрони смерті"

Протягом кількох днів було затримано трьох учасників бойових дій, пов'язаних з протестною акцією під парламентом. Це стало поштовхом для розмов про "зачистку" добровольців

Політичний оглядач
Затримання людей Семенченка: Коли Саакаш…

Після депортації грузинських соратників Михайла Саакашвілі, правоохоронці взялися за ветеранів АТО, які підтримують Міхо під Радою. Такою "зрадою" переповнені соцмережі. Попри те, що силовики пояснили причини затримання колишніх добровольців, прихильників останніх менше не стало.

Отже, нагадаємо, у чому звинувачують названих осіб. У 2014 році підозрюваний був одним із тих, хто близько трьох місяців протримав в полоні іншого бійця батальйону "Донбас", який на той час займався кадровими питаннями. Це про Олександра Новикова ("Хаммера"). За словами бранця Олександра Калашника, його 90 днів тримали зв'язаним, годували раз на три дні, не дозволяли вставати зі стільця та готували до страти. Спецоперацію з його звільнення підготували та провели співробітники міліції Донецької області. Калашник стверджує, що так з ним вчинили після того, коли він почав вимагати перевірити благодійний фонд батальйону. Яким тоді керував Семен Семенченко. Колишній бранець свідчив: викрадачі хотіли змусити його взяти на себе відповідальність за злиті росіянам списки батальйону. Ці списки начебто отримав Кіберберкут, і їх публікували сепаратистські ресурси.

За рішенням суду Маріуполя Новиков найближчі 60 діб проведе під арештом. Йому інкримінують аж сім статей Кримінального кодексу, найважчі з яких катування й незаконне позбавлення волі або викрадення людини. Соратники Саакашвілі ж наполягають: Новикова викрали, а не затримали. Так само і з "Галом" - Анатолієм Віногродським. Це досить колоритний чоловік, підполковник, який пішов добровольцем влітку 2014-го, служив у "Донбасі" під командуванням Семенченка, якого замінив, коли той став нардепом. Віногродський був в Іловайському котлі, звідки вивів 12 бійців. Наразі він є помічником депутата Семенченка на громадських засадах. І, вочевидь, виконує для нього певні завдання, далекі від законотворчої діяльності.

Віногродський керував блокадою проти "торгівлі на крові", за якою стояв Семенченко. Після того про нього нічого не було чути аж до липня цього року, коли під час протистоянь у селі Бережинка на Кіровоградщині група ветеранів АТО взяла участь у бізнес-розбірках на боці місцевого фермера. Гучна історія була. Сам Віногродський казав, що вони просто допомагали селянам у протидії рейдерам. Саме за це, схоже, нині й доводиться відповідати "донбасівцю", якому було оголошено підозру у вчиненні розбійного нападу на охоронця одного з приватних сільськогосподарських підприємств Кіровоградщини. За що йому світить до 10 років тюрми з конфіскацією.

По цій же справі учора в Новоград-Волинську, що на Житомирщині, затримали Леоніда Литвиненка ("Бек"), колишнього бійця батальйону ОУН Миколи Коханівського, учасника блокади ОРДЛО й акції під Радою. У Соболєва й Семенченка це затримання пов'язали з блокадою паливного терміналу в Новограді-Волинському, через який в Україну надходить близько 25% дизеля. На думку експертів, вигоду від блокади отримає завод "Укртатнафта", який контролює Ігор Коломойський. Тобто, той факт, що за акціями під ВР стоять бізнес-інтереси Коломойського отримав додаткове підтвердження.

То ж, що маємо у підсумку. Перше – Саакашвілі має визнати, що його образа на владу і особисто на Петра Порошенка підживлюється "приватівцями". Або публічно відцуратися від Семенченка і Соболєва, довівши, що "народний імпічмент" - це не технологія олігарха Коломойського.

По-друге, участь в АТО, навіть героїзм, проявлений у боях, не звільняє від відповідальності. А існування "тітушок" з посвідками УБД, які беруть участь у бізнес-розбірках – взагалі ганьба. Навряд чи хтось повірить, що Віногродський не розуміє, кому на руку грала блокада ОРДЛО і хто збирає вершки від посиденьок під ВР. Обидві акції, до речі, дуже активно висвітлювала російська пропаганда.

По-третє, є застереження і до правоохоронців. Значна частина нашого суспільства дуже боляче сприймає будь-які спроби ув'язнення учасників АТО. Тому від сухого переліку статей, які інкримінуються затриманим, правди на боці правоохоронців не буде. Хочете, щоб вам повірили – покажіть свідчення постраждалих, проведіть роз'яснювальну кампанію у ЗМІ, порахуйте, зрештою, чи варта шкурка вичинки. Бо тема переслідування "добробатівців", яку вигідно розкручували опоненти влади років два тому, якось вляглася, а тепер її взяли й оживили.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme