Затримання Каськіва: Луценко підкрадається до Льовочкіна

Влада готується до спекотного політичного сезону. Задля цього і були застосовані превентивні удари по екс-голові АП Януковича Сергію Льовочкіну

Затримання Каськіва: Луценко підкрадаєть…

Після вчорашнього мітингу на Різницькій, сьогодні у генпрокурора Юрія Луценка – маленьке свято. Так, сьогодні стало відомо про затримання у Панамі колишнього керівника Держагентства з питань залучення інвестиції часів Януковича Владислава Каськіва, якого оголосили у міжнародний обшук у зв’язку з обвинуваченнями у низці службових злочинів. Зокрема, йому пригадали історію 2012 року, коли Каськів нібито підписав угоду на 1 млрд доларів з іспанською компанією Gas Natural щодо інвестицій в LNG-термінал в Україні, після чого іспанська сторона заявила, що не знає людину, яка від їхнього імені підписала контракт. З'ясувалося, що цю людину звуть Хорді Сарда Бонвехі і він є лижним інструктором. Також Луценко повідомив, що сьогодні слідчі вручили підозру екс-міністру юстиції часів Януковича Олександру Лавриновичу за статтями 191 (розкрадання) і 366 (службова підробка).

Що поєднує Каськіва та Лавриновича, окрім роботи під час Януковича та спільного "чорного четверга"? Обох персонажів називають близькими до так званої групи "газовиків" Фірташа-Льовочкіна-Бойка та особисто до колишнього голови Адміністрації президента Януковича, а нині – народного депутата від «Опоблоку» Сергія Льовочкіна. Чому така активність саме зараз? По-перше, Луценку дуже важливо саме зараз під час конфлікту між НАБУ та ГПУ продемонструвати свою дієвість. По-друге, Каськів та Лавринович дуже багато чого знають. І якщо їх розколоти, то тому ж Льовочкіну мало не здасться. Враховуючи той факт, що вже скоро осінь, яку очікують проросійські сили для того, щоб розкачати ситуацію в країні, превентивний удар по людям Льовочкіна може загальмувати медійну атаку як мінімум на "Інтері".

По- третє, не варто забувати про бізнес-інтереси, якими пронизана вся наша політика. І тут без конфліктів обходиться дуже рідко. Зокрема, одним з таких напрямків боротьби називають Одеський припортовий завод, який дотепер частково контролюють представники "газової групи". Зокрема, одним з "контролерів" цього підприємства називають екс-"регіонала" Івана Фурсина, чий помічник у ВР Сергій Назаренко також є заступником директора ОПЗ з комерційних питань.

Як би там не було, але зараз влада, послаблюючи групу Льовочкіна, може розраховувати на те, що ситуація в Україні восени стабілізується. Залишилося вирішити конфлікт НАБУ та ГПУ, а також все ж таки запустити сертифіковану систему електронних декларацій. З останньою проблемою, схоже, знайдено певний вихід, який полягає у переносі старту електронного декларування доходів чиновників на 1 вересня. За цей час у влади є всі можливості для того, щоб провести сертифікацію захисту персональних даних і увійти в осінь без "хвостів"…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme