Заступник Шокіна розповів, як ламали двері в кабінетах прокурорів-хабарників

Під час обшуків у кабінетах першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ та заступника прокурора Київської області довелося ламати двері
Depo.Влада
6 липня 2015 17:27
ФОТО: depo.ua

Подробиці спецоперації з викриття високопоставлених корупціонерів розповів перший заступник генпрокурора Володимир Гузир, передає depo.ua.

"Я і голова СБУ були в президента України. Йому надали доповідь з приводу проведення спецоперації - цілого комплексу цілком таємних дій, пов'язаних з виявленням тяжких злочинів. На жаль, злочин особливо тяжкий мав місце. І на жаль, сьогодні оголошена підозра одному з керівників головного управління ГПУ, заступнику прокурора області і ще одній цивільній особі. Ці особи вже були затримані слідчим.... На даний момент відбувається комплекс слідчих дій,  пов'язаних зі збиранням доків і подальшим розглядом запобіжного заходу в суді", - сказав Гузир, додавши, що їм інкримінується злочин за ч 4 ст. 368 ККУ, санкція якої - від 8 до 12 років позбавлення волі і конфіскація майна.

"Мною було призначене розслідування службове. У приміщенні на вул. Борисоглібській, де відбувались події, там знаходиться Управління спеціальних розслідувань, пов'язаних з розслідуванням дій високопосадовців. Це приміщення має особливий статус, воно охороняється і забезпечується апаратурою, яка фіксує події", - сказав Гузир.

За його словами, в управління прийшов молодий слідчий, маючи намір провести обшук в кабінеті одного із заступників голови слідчого управління.

"Трошки налягли на двері, там був пошкоджений електричний дзвінок. Дізнавшись по телефону про це, я сам сів у машину, швидко явився на Борисоглібську. Я дозволив слідчому провести необхідні процесуальні дії. Він вилучив речі, які його цікавили. Я і призначив службове розслідування, які сьогодні закінчено", - розповів Гузир.

Він додав, що "аналогічні дії були і в прокуратурі Київської області".

"Там було трошки гірше. Прокурора області не запросили. Кабінет прокурора області був "вскритий" трохи жорсткіше, ніж це було на Борисоглібській", - сказав перший заступник глави ГПУ.

Нагадаємо, що у Києві затримано першого заступника глави слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнієця за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах.

Президент України Петро Порошенко висловив задовлення цією спецоперацією.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.