ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Справа Гандзюк: У ТСК звинуватили Найєма у розголошенні таємниці слідства

Під час другого засідання тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо нападів на активістів у Верховній Раді сталася суперечка між народним депутатом Валерієм Карпунцовим і його колегою Мустафою Найємом, якого звинуватили у розголошенні таємниці слідства

Depo.Влада
15 листопада 2018 10:58
ФОТО: depo.ua

Так, Найєм зауважив, що загибла активістка Катерина Гандзюк вважала пана Гордєєва (Андрій Гордєєв – голова Херсонської обласної державної адміністрації – ред.), причетним до замовлення на неї, й пожалкував, що його нині немає на засіданні ТСК, інформує Depo.ua.

"Прикро, що немає представників Херсонської обласної державної адміністрації і Херсонщини взагалі, тому що це не наше оціночне судження, це те, що вказувала сама Катерина, те, що є в матеріалах справи, що саме вона вважає і пана Гордєєва, і пана Рищука (Євген Рищук – ред.) і пана Мангера причетними до замовлення на неї. Це її слова, і ми маємо ці слова перевіряти, це публічна історія, я нічого зараз не розголошую, якоїсь таємниці... Друге питання – я би хотів, щоби ми додали до цього списку людей, які запрошені з Херсонщини, наступного разу, заступника Херсонської обласної державної адміністрації пана Рищука, який також є у матеріалах справи і проходить як один із підозрюваних… як одна із версій", – сказав нардеп.

Після його виступу слово взяв Карпунцов, який висловив свою думку щодо "опитування у відкритому чи закритому режимі".

"Зобов'язання носить загальний характер. Ми не підписуємо зобов'язання по конкретним епізодам чи папкам. Так от, я вам скажу, далі буде слідчий визначати: розголошували ви дані, чи ні. От ви, Мустафа, от прямо зараз, розголошуєте", – наголосив він.

На таку репліку Найєм зауважив, що Карпунцов – не слідчий, а лише юрист.

"Я не просто юрист, я доктор наук… Давайте ми в приватні дискусії щодо освіти і фаху не будемо входити... Всі засідання, окрім загальної частини нам треба буде проводити у закритому режимі. Тому що якщо ми будемо спілкуватися із прокурором, слідчим, не в частині, наприклад, тих частин, про які ми думаємо, що вони не належать до таємниці, але ж ми підписуємо загальне зобов'язання, і далі вже Служба безпеки (СБУ) буде вирішувати, розголошували ви дані слідства, чи ні. Чи ви, чи я, чи хтось інший", – відповів Карпунцов і підкреслив, що "після підписання зобовязання про нерозголошення таємниці слідства кожен отримає належний доступ до матеріалів справи".

Найєм, натомість, почав пояснювати свою позицію, однак Карпунцов присік його спроби: "Даний факт сьогоднішній… Ви спекулюєте. Назвали прізвище. Навіщо ви його назвали?"

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада України схвалила постанову "Про утворення Тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів".

Довідка: Напад на Гандзюк стався 31 липня біля її будинку, молодик плеснув Гандзюк кислотою в обличчя. З опіками Гандзюк ушпиталили. Напад на чиновницю розслідують як замах на вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Замах на вбивство херсонської чиновниці Катерини Гандзюк розслідують як замовний.

Наприкінці вересня Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка. Вона подякувала за хороші слова на її підтримку і за погані слова, адже вони, за її словами, ще більше мотивують вийти з лікарні. Обпечена кислотою жінка зазначила, що має не дуже гарний вигляд, але він кращий, "ніж вигляд справедливості і правосуддя в Україні".

4 листопада активістка Катерина Гандзюк, яка дістала тяжких опіків під час замаху на неї, померла у київській лікарні №2. Їй було 33 роки.

Того ж дня слідчі змінили кваліфікацію нападу на чиновницю Херсонської міськради, кваліфікувавши його як закінчений злочин.

5 листопада Національна поліція передала кримінальне провадження у справі про вбивство Катерини Гандзюк до Служби безпеки України (СБУ).

Також 5 листопада народні депутати пригрозили блокувати трибуну Ради, якщо не буде створено ТСК.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада