Зараз не час спати. Ми маємо поставити агресора на місце, - Порошенко в Мюнхені

Президент України виступив на Мюнхенській конференції з безпеки

Depo.Влада
17 лютого 2017 19:26
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua.

Петро Порошенко виступив на Мюнхенській конференції з безпеки.

На початку виступу президент України згадав іншу подію, яка відбулася в Мюнхені – пакт 1938 року, процитувавши тодішнього прем'єра Великої Британії Невілла Чемберлена, який тоді заявив, що "можна йти додому і спати".

"Європі треба бути єдиною. Саме відсутність єдності тоді і призвела до мільйонів людських жертв", - зазначив президент.

Далі Порошенко перейшов до поточної ситуації в світі: "Реваншисти зараз правлять бал. Росія вторгається в інші країни – і рухатись в напрямку замирення з нею, це неправильно і шкідливо".

Президент пояснив, в чому шкідливість такої позиції. "По-перше, Путін глибоко і щиро ненавидить Україну. Він відкидає окремішність України, вважає частиною Росії. Хоче розмалювати її в російські кольори".

Але, зазначив Порошенкл, помилково думати, що він обмежиться лише Україною. Президент нагадав "жарт" Путіна, що кордони Росії не завершуються ніде: "Погано, що багато хто в ЄС і за океаном забув про це".

"Зараз прийшов час зупинити реванш Росії. І місце, де її можна зупинити – Україна. Це історичний шанс для всіх нас – для України і для всього світу. І ми не дозволимо вирішувати нашу долю без нашої участі", - заявив глава держави.

"Санкції проти Росії потрібні для того, щоб змусити її виконувати мінський процес, - продовжив президент України. – За останню добу моя нація втратила трьох солдатів. Тому я тут говорю про це. Російська артилерія б'є по мирних кварталах, гинуть мирні люди, тільки сьогодні маємо одну жертву".

"Давайте не будемо повторювати помилки минулого і покажемо агресору його місце. Це час, коли не можна йти додому і спати", - під оплески завершив свій виступ Порошенко.

Нагадаємо, що за планом Порошенко обговорить сьогодні ситуацію в Україні з президентом Польщі Анджеєм Дудою та американським сенатором Джоном Маккейном.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада