UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Заради "зміцнення" куполу Ради ремонтники працюють цілодобово у три зміни

Основні ремонтно-реставраційні роботи на склепінні будівлі Верховної Ради планується завершити до початку пленарних засідань у вересні, тож ремонтники працюють цілодобово у три зміни

Про це розповів головний фахівець відділу організації будівництва управління справами Верховної Ради Віктор Яремчук, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу парламенту.

"Представники фірми працюють 24 години у три зміни по 20 чоловік для прискорення процесу. Загалом же задіяно до 100 працівників разом із розробниками проекту, економістами та деревообробниками", - йдеться у повідомленні.

Яремчук запевнив, що основна частина робіт буде завершена до початку пленарних засідань - буде повністю замінено скло, очищені та пофарбовані металеві конструкції.

Наразі склепіння Верховної Ради накрито синьою плівкою для захисту від дощів і вітру. Сталеві конструкції очищені від бруду, іржі та старої фарби. Більше половини старого армованого скла знято. Залізний каркас, до якого кріпитимуть нове покриття, обробляють захистом від корозії.

Ремонтникам нині заважає не лише спека - металеві конструкції розігріті до 50 градусів. Труднощі становлять також і великий обсяг ручної роботи, складна прирізка скла, режимний характер об'єкту.

Зазначається, що склепіння складається з восьми великих секторів, вкритих новими скляними армованими віконцями.

Матеріали постачає підрядна організація ТОВ будівельно-реставраційна фірма "Відродження", яка має досвід реставраційних робіт і працювала на Маріїнському палаці. Скло привезене з Польщі.

За словами представника фірми Андрія Жилинського, старе армоване скло, що покривало площу понад 600 кв.м, зношене на понад 85%.

"Іноді шибки кришилися буквально від дотику працівників. Однак життю парламентаріїв це не загрожувало. Адже завдяки особливості цього матеріалу скло лише тріскалося, а не розсипалося", - сказав він.

Перший заступник керівника Апарату - керуючий справами Петро Боднар заявив, що ремонт на даху Верховної Ради потрібен був передусім для безпеки та збереження історичної споруди, а не для краси. За його словами, за роки незалежності ремонт покрівлі парламенту не проводився жодного разу.

Відповідно до умов укладеного договору, загальна вартість закупівлі матеріалів та виконання необхідних робіт становить 7000,061 тис. грн, а роботи мають бути виконані не пізніше 10 грудня.

Нагадаємо, український парламент побудовано за проектом архітектора Володимира Заболотного.

Будівлю почали зводити у 1936 році, а завершили влітку 1939-го.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook